NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Konsultant ds. Rekrutacji

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Konsultant ds. rekrutacji jest to osoba - wyspecjalizowana w zakresie rekrutacji. Do głównych obowiązków pracownika na tym stanowisku należy, m.in.: samodzielne prowadzenie projektów rekrutacyjnych na stanowiska różnego szczebla, wykorzystywanie różnych narzędzi rekrutacyjnych i prowadzenia procesu rekrutacji, selekcji. Poza tym, odpowiada on za poszukiwanie kandydatów zgodnie z oczekiwanym profilem oraz selekcję i weryfikację aplikacji, przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne i przygotowuje raporty, przesyła je do klienta, a także odpowiada za utrzymywanie, pozyskiwanie i rozwijanie kontaktów handlowych z obecnymi oraz potencjalnymi klientami, współpracuje z innymi osobami z zespołu prac administracyjnych.


WYMAGANIA

Konsultant ds. rekrutacji powinien mieć wykształcenie wyższe (mile widziane studia - psychologia, socjologia, zarządzania zasobami ludzkimi, marketing, ekonomia) lub studia podyplomowe z zakresu HR. Mile widziane jest, gdy pracownik ten ma prawo jazdy kat. B i wiedzę z zakresu prawa pracy i zna w stopniu bardzo dobrym język angielski w mowie i piśmie. Ważną kwestią jest także doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie doradztwa personalnego lub dziale personalnym i doświadczenie w obsłudze klienta. Konsultant ds. rekrutacji powinien cechować się również: wysokimi umiejętnościami w zarządzaniu projektami rekrutacyjnymi, umiejętnością wyznaczania priorytetów, gotowością do pracy pod presją czasu oraz umiejętnością delegowania zadań i dzielenia się swoją wiedzą. Poza tym, pracownik ów powinien być.: bardzo komunikatywny, kreatywny, dyspozycyjny oraz musi umieć obserwować i wyciągać wnioski i mieć miłe nastawienie na współpracę z ludźmi. Nie ma przeciwwskazań, aby ten zawód wykonywała osoba z niepełnosprawnością ruchową.


WARUNKI PRACY

Praca w biurze i w terenie - spotkania z klientami. Konsultant ds. rekrutacji to stanowisko samodzielne, choć pod nadzorem i kontrolą przełożonych. Czas pracy zazwyczaj ośmiogodzinny. Praca wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresowe. Konsultant ds. rekrutacji ma możliwość rozwoju zawodowego oraz awansu w strukturze firmy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Pracownik może być zatrudniony: w firmach zajmujących się doradztwem personalnym, firmach szkoleniowych, outsourcingowych, w firmach mających działy zarządzania zasobami ludzkimi, w agencji pośrednictwa pracy, w urzędach pracy. Pamiętać należy, iż bez odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia nie ma możliwości podjęcia pracy na własną rękę.


ZAROBKI

Zarobki w tym zawodzie zależą od firmy oraz położenia geograficznego zakładu pracy. Przeciętne wynagrodzenie konsultanta ds. rekrutacji waha się w przedziale od 2,200 - 4,500 i wyżej + prowizja uzależniona od osiąganych wyników. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Konsultant ds. Rekrutacji

zobacz więcej ofert pracy dla Konsultant ds. Rekrutacji