Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Administrator IT

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Administrator IT to osoba, która sprawuje opiekę nad systemem informatycznym. Do jego głównych obowiązków należy: zabezpieczanie danych elektronicznych, zarządzanie dostępem do danych oraz rozwiązywanie problemów systemu i danych.


WYMAGANIA

Administrator IT musi charakteryzować się: wykształceniem wyższym kierunkowym, posiadaniem wiedzy eksperckiej o technologiach IT i bazach danych, rozumieniem specyfikacji technicznych (często w języku angielskim), analitycznym podejściem do rozwiązywania problemów, solidnością, terminowością. Ponadto powiniem posiadać doświadczenie w pracy z klientem oraz dobrą znajomość języka angielskiego.


WARUNKI PRACY

Osoba na tym stanowisku zwykle pracuje w biurze. Możliwe są także służbowe podróże na konferencje i seminaria. Administrator IT zwykle pracuje 40 godzin tygodniowo, ale zdarzają się także pracujące weekendy, zwłaszcza kiedy występuje konieczność dokończenia projektu lub w celu utrzymania i naprawy systemu. Praca administratora wiąże się z kontaktem z ludźmi: współpracownikami, klientami.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoba taka może pracować w branży: Informatyka/Administracja, Informatyka/Programowanie, Instalacja/Utrzymanie/Serwis, Inżynieria/Konstrukcje/Technologia, Telekomunikacja, Informatyka/Telekomunikacja.


ZAROBKI

Zarobki administratora IT zależą od posiadanej wiedzy, umiejętności, pozycji firmy. Średnia pensja kształtuje się w granicach 2800 zł.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Administrator IT

zobacz więcej ofert pracy dla Administrator IT