Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Administrator Unix / Linux

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Administrator UNIX to osoba, która zajmuje się administrowaniem systemu UNIX, zapewnieniem właściwego funkcjonowania serwerów i usług systemowych, rozwiązywaniem bieżących problemów użytkowników sieci i aplikacji systemowych, instalacją i konfiguracją oprogramowania oraz wdrażaniem zmian.


WYMAGANIA

Administrator UNIX powinien posiadać wykształcenie wyższe informatyczne. Musi posiadać wiedzę z zakresu systemów UNIX, doświadczenie w administracji systemów komputerowych oraz dobrą znajomość języka angielskiego.


WARUNKI PRACY

Osoba na tym stanowisku zwykle pracuje w biurze. Możliwe są także służbowe podróże na konferencje i seminaria. Administrator UNIX zwykle pracuje 40 godzin tygodniowo, ale zdarzają się także pracujące weekendy, zwłaszcza kiedy występuje konieczność dokończenia projektu lub w celu utrzymania i naprawy systemu. Praca administratora wiąże się z kontaktem z ludźmi: współpracownikami, klientami.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoba taka może pracować w branży: Informatyka/Administracja, Informatyka/Programowanie, Instalacja/Utrzymanie/Serwis, Inżynieria/Konstrukcje/Technologia, Telekomunikacja, Informatyka/Telekomunikacja.


ZAROBKI

Zarobki administratora UNIX zależą od posiadanej wiedzy, umiejętności, pozycji firmy. Początkujący administratorzy  zarabiają około 3000 zł.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Administrator Unix / Linux

zobacz więcej ofert pracy dla Administrator Unix / Linux