Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. IT

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. IT – pracownik na tym stanowisku jest odpowiedzialny za bezpośrednie wsparcie techniczne użytkowników, instalacje i konfiguracje sprzętu i oprogramowania, instalacje okablowania oraz konfigurację sieci LAN, WAN, Wybór i zakup sprzętu, oprogramowania i usług teleinformatycznych, prowadzenie ewidencji i rozliczanie zakupów sprzętu, oprogramowanie i usługi oraz pomoc przy wszelkich pracach działu IT.


WYMAGANIA

Specjalista ds. IT musi posiadać wykształcenie o profilu informatycznym oraz rozległą wiedzę z zakresu systemów operacyjnych, serwerowych, sieci LAN. Ponadto musi znać język angielski na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej. Osoba na tym stanowisku powinna odznaczać się samodyscypliną, umiejętnością zarządzania, samodzielnością, komunikatywnością, dyspozycyjnością. Ważnym atutem jest także posiadanie prawa jazdy.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty ds. IT jest biuro. Może mieć wydzielone pomieszczenie, a może też pracować w jednym pokoju z innymi pracownikami - zależy to przede wszystkim od wielkości i możliwości organizacyjnych firmy. Większość czasu spędza on przed komputerem w pozycji siedzącej.
Praca ta ma charakter indywidualny. Specjalista IT ma dosyć duży kontakt z innymi ludźmi, a jego praca ma charakter usługowy. Oznacza to, że zwracają się do niego wszyscy, którzy mają problemy z komputerem. Specjalista IT zazwyczaj pracuje w tych samych godzinach co inni pracownicy firmy. Zdarza się, że w przypadku potrzeby dokonania jakichś większych zmian w funkcjonowaniu komputerów i ich oprogramowania musi pracować w nocy lub w dni wolne od pracy, gdyż wtedy jest to najmniej dotkliwe dla użytkowników. W związku z tym wymagana jest pełna dyspozycyjność.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. IT może szukać zatrudnienia w firmach informatycznych, projektowych, wdrożeniowych, instytucjach badawczych.


ZAROBKI

Wynagrodzenie na tym stanowisku zależy od doświadczenia, pozycji firmy, regionu kraju. Zarobki kształtują się w okolicy 5000 zł i w górę.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. IT

zobacz więcej ofert pracy dla Specjalista ds. IT