Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Spedytor

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Spedytorem nazywamy osobę prawną lub fizyczną, która świadczy usługi organizowania transportu towarów. W języku potocznym spedytorem określa się osoby prawne czyli przedsiębiorstwa spedycyjne, jednak spedytorem może być także pracownik tegoż przedsiębiorstwa zajmujący się organizowaniem transportu dla konkretnych zleceniodawców. Proces organizacji obejmuje wybór kanału transportu - drogowego, kolejowego, lotniczego lub morskiego, wystawienie listu przewozowego i określenie terminu dostawy.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w charakterze spedytora nie stawia się zwykle sztywnych wymogów związanych z posiadanym wykształceniem - wystarczające okazuje się wykształcenie średnie, ewentualnie wzbogacone o dodatkowe kursy lub szkolenia. Potencjalni pracodawcy zwracają jednak szczególną uwagę na praktyczne doświadczenie zawodowe, posiadane przez kandydatów i pozyskane w pracy na stanowisku o zbliżonym zakresie pełnionych obowiązków. Spedytorem może zostać osoba zorganizowana, komunikatywna, posiadająca zdolności analityczne i numeryczne. Wymagana jest także znajomość podstawowych zagadnień prawa transportowego, zdolność obsługi komputera i urządzeń biurowych.


WARUNKI PRACY

Praca spedytora odbywa się w przestrzeni biurowej przedsiębiorstwa spedycyjnego, w przeważającej części z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają, jak wcześniej wspomniano przedsiębiorstwa spedycyjne.


ZAROBKI

Zarobki spedytorów rozpoczynają się od kwoty 2400 złotych brutto miesięcznie i mogą sięgać nawet 5000 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Spedytor

zobacz więcej ofert pracy dla Spedytor