Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. Organizacji Eventów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. organizacji eventów jest odpowiedzialny za działania w zakresie przygotowywania i organizacji imprez oraz innych wydarzeń branżowych, np. targów, wystaw, wyjazdów integracyjnych czy konferencji. Koordynuje współpracę z partnerami zewnętrznymi i podwykonawcami, np. agencjami hostess czy firmami cateringowymi.

Stale monitoruje rynek eventów i działania konkurencji oraz przedstawia propozycje imprez dopasowanych do prowadzonych aktualnie akcji marketingowych. Z prowadzonych działań tworzy cykliczne raporty i prezentacje, w których opisuje efekty realizowanych projektów.

Może być to samodzielne stanowisko lub w przypadku większych firm mieścić się w strukturze działu marketingu czy promocji.

WYMAGANIA

Specjalista ds. organizacji eventów powinien posiadać wykształcenie wyższe, preferowane z zakresu marketingu, PR czy zarządzania, choć nie jest to regułą. Specjalistyczną wiedzę można zdobywać też na kierunkowych studiach podyplomowych i szkoleniach. Duże znaczenie ma posiadanie doświadczenia i wiedzy branżowej oraz znajomość języków obcych.

Powinien się także odznaczać łatwością nawiązywania kontaktów i budowania relacji międzyludzkich, otwartością, komunikatywnością, miłą aparycją oraz umiejętnością postępowania w sytuacjach stresowych i pod presją czasu. Ważne są także pomysłowość, inicjatywa w działaniu, dobra organizacja pracy własnej oraz umiejętności negocjacyjne.

WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest nie tylko biuro firmy, gdyż wiele zadań wykonywanych jest „w terenie”. Należy się spodziewać konieczności wyjazdów służbowych oraz pracy w nienormowanych godzinach, np. w weekendy, święta czy w godzinach wieczornych. Podczas wykonywania służbowych obowiązków ma kontakt z wieloma ludźmi. W trakcie kariery powinien cały czas podnosić swoje kwalifikacje, by zwiększyć szansę na rozwój zawodowy i awans w strukturze agencji czy firmy.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. organizacji eventów może szukać zatrudnienia w agencjach branżowych specjalizujących się w organizowaniu imprez i innych wydarzeń dla klientów, jak również w działach marketingu dużych firm oraz instytucjach i urzędach publicznych. Może próbować także swoich sił jako przedsiębiorca i założyć własną agencję oferującą tego typu usługi.

ZAROBKI

Zarobki w branży kształtują się w przedziale 3–6 tys. zł brutto, w zależności od stanowiska i poziomu doświadczenia zawodowego. Na posadzie kierowniczej mogą zaś nawet przekroczyć 10 tys. zł.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. Organizacji Eventów

zobacz więcej ofert pracy dla Specjalista ds. Organizacji Eventów