Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Telemarketer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Telemarketer to osoba, która za pomocą telefonu zajmuje się - obsługą, badaniem potrzeb klientów biznesowych i indywidualnych oraz sprzedażą usług i produktów firmy. Do głównych obowiązków osoby zajmującej to stanowisko należy, m.in.: stały i regularny kontakt telefoniczny z potencjalnymi klientami, prowadzi efektywną i skuteczną sprzedaż produktu - usługi firmy, a także rozwija i aktualizuje bazę klientów, tworzy oferty, sonduje rozmówców oraz zbiera informacje potrzebne do badań, realizuje zamówienia klientów.


WYMAGANIA

Telemarketer powinien mieć wykształcenie min. średnie, a także znać w stopniu dobrym obsługę komputera i język angielski. Poza tym, mile widziane jest też doświadczenie w sprzedaży i kontaktach z klientami. Ważną kwestią w tej pracy jest dobra dykcja i miły głos, precyzyjnie przekazywanie informacji, i znajomość technik perswazji oraz negocjacji. Poza tym od pracownika tego wymaga się dużej koncentracji uwagi, odporności na stres i umiejętności współpracy z innymi pracownikami.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro, centrala - pracownik rozmawia przez telefon w oddzielonym od innych pracowników, tzw. boksie. Zawód ten wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Najchętniej na tym stanowisku zatrudniane są osoby młode. Czas pracy zazwyczaj 8 - godzinny przez 5 dni w tygodniu. Praca telemarketera jest pracą indywidualną. Pracownik ma możliwość uczestnictwa w szkoleniach z zakresu sprzedaży i obsługi klienta. Osoba na tym stanowisku narażona jest na choroby narządu głosu i bólami kręgosłupa - praca siedząca. Przeciwwskazaniami do wykonywania tego zawodu są wady wymowy, choroby narządu głosu, nerwica, choroby psychiczne.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Telemarketer może pracować w branży, m.in.: marketing/reklama/public relations, komunikacja, obsługa klienta/Call Center, sprzedaż, handel, czyli np. w funduszach emerytalnych, banku, towarzystwach ubezpieczeniowych, firmach farmaceutycznych, wydawnictwie, itp.


ZAROBKI

Wynagrodzenie tego pracownika waha się w granicach 1,500 - 3,500 zł i wyżej + system prowizyjny.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Telemarketer

zobacz więcej ofert pracy dla Telemarketer