Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Doradca Serwisowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Doradca serwisowy - osoba zajmująca się kalkulacją zleceń, wyceną usług, nadzorem nad jakością, zakresem i terminowością napraw, przygotowywyaniem dokumentacji technicznej, obsługą klientów.


WYMAGANIA

Osoba na tym stanowisku powinna odznaczać się praktyczną wiedzą z zakresu budowy i funkcjonowania samochodów osobowych i dostawczych, doświadczeniem w obsłudze klienta, orientacją na wyniki oraz wysokimi zdolnościami komunikacyjnymi, wykształceniem technicznym.


WARUNKI PRACY

Doradca serwisowy pracuje w stacji serwisowej. Do niego zgłaszają się klienci z problemami, jakie mają ze swymi pojazdami. Od niego też klient powinien uzyskać wyczerpujące wyjaśnienia po dokonanej naprawie czy przeglądzie. Obowiązkiem doradcy jest omówienie usługi serwisowej oraz poinformowanie klienta o przewidywanych kosztach i czasie usługi. Na tym jednak nie kończy się jego rola. Musi czuwać nad przebiegiem pracy uzgodnionej w zleceniu i sprawdzić, czy prawidłowo zostały wykonane wszystkie przewidziane czynności. Po skończonej usłudze doradca serwisowy jest odpowiedzialny za wydanie samochodu. Od pracy i kwalifikacji doradcy w największym stopniu zależy, czy klient ponownie zdecyduje się na kontakty z danym serwisem i czy pozostanie wierny marce - czy kupi samochód w tym samym punkcie dilerskim.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Doradca serwisowy może szukać zatrudnienia w autoryzowanych serwisach pojazdów, w warsztatach, w punktach dilerskich.


ZAROBKI

Zarobki doradcy serwisowego są zróżnicowane. Zazwyczaj pensja składa się z podstawy i prowizji. Średnie zarobki kształtują się w granicach około 2700 zł.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Doradca Serwisowy

zobacz więcej ofert pracy dla Doradca Serwisowy