Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Pracownik fizyczny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pracownik fizyczny wykonuje różnego typu prace zlecone w zależności od branży i specyfiki pracy, np. rozładowywanie towaru, prace magazynowe, prace na linii produkcyjnej, zbieranie zamówień, pakowanie, prace porządkowe.

 

WYMAGANIA

Pracownik fizyczny powinien przede wszystkim posiadać doświadczenie w wykonywaniu różnego typu prac fizycznych oraz wykazywać się sumiennością i dokładnością. Mile widziane jest posiadanie wykształcenia zawodowego. Ważną kwestią jest również gotowość do pracy zmianowej oraz możliwość podjęcia pracy “od zaraz”. Coraz częściej wymagana jest również znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego (zwłaszcza w przypadku pracy za granicą), jak również prawo jazdy kat. B. Pracodawcy często zwracają uwagę na przeszłość kandydata, stąd potrzeba przedstawienia zaświadczenia o niekaralności.

 

WARUNKI PRACY

Warunki pracy są bardzo zróżnicowane w zależności od branży oraz zakresu obowiązków. Część pracowników fizycznych pracuje w magazynach i halach produkcyjnych, jednak duża grupa osób wykonuje swoje obowiązki na otwartej przestrzeni, dlatego są oni narażeni na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Często praca ta łączy się również z dużym wysiłkiem fizycznym, co może prowadzić do urazów i kontuzji.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Pracownicy fizyczni mają szerokie możliwości zatrudnienia - rekrutacje na takie stanowisko prowadzą firmy m.in. z branży spożywczej, motoryzacyjnej czy elektronicznej. Pracownicy fizyczni mogą również być zatrudniani przez agencje i firmy zewnętrzne do pracy za granicą.

 

ZAROBKI

Zarobki pracowników fizycznych są bardzo zróżnicowane i zależne od posiadanych kwalifikacji. Osoba zatrudniona na tym stanowisku może liczyć na wynagrodzenie w wysokości 1500 - 3000 zł. 

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Pracownik fizyczny

zobacz więcej ofert pracy dla Pracownik fizyczny