Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Operator Maszyn

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Osoby zatrudnione na stanowisku operatora maszyn są odpowiedzialne za obsługę maszyn i urządzeń wykorzystywanych przy procesach zachodzących w danej firmie. Odpowiada on za szereg czynności związanych z urządzaniami będącymi na wyposażeniu firmy. Operator wykonuje pracę na podstawie obowiązującej dokumentacji. Jego zadaniem jest także kontrola stanu technicznego, dbałość o czystość maszyn i ich otoczenia, bieżąca konserwacja, a także wykrywanie, zgłaszanie lub naprawa usterek. Nierzadko musi on wypełniać dokumentację. Umiejętności operatora konkretnych maszyn potwierdzane są certyfikatami i szkoleniami.


WYMAGANIA

 

Wymagania dla operatorów maszyn są zależne od specyfiki danej firmy oraz konkretnego stanowiska. Pożądanym minimalnym poziomem wykształcenia kandydata jest najczęściej wykształcenie średnie, najlepiej techniczne. Do obsługi konkretnych urządzeń potrzebne są określone szkolenia potwierdzone certyfikatem dla określonych urządzeń lub ich grup.

W przypadku niewielkiej liczby kandydatów pracodawcy nierzadko gotowi są wysłać na kursy dobrze rokujących pracowników. Dlatego w pracy operatora maszyn ważne są zdolności manualne, zapał i energia w działaniu, a także uniwersalne atrybuty, jak umiejętność pracy w zespole, dokładność, rzetelność czy sumienność.


WARUNKI PRACY

 

Warunki pracy operatora maszyn są bezpośrednio zależne od specyfiki działania firmy lub całej branży. Niezależnie jednak, czy będzie to hala produkcyjna, czy plac budowy, pamiętać należy, że jest to praca fizyczna. Mimo postępu technologicznego i uproszczenia wielu działań wciąż wymaga siły i zdrowia.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Operatorzy maszyn poszukiwani są przez pełne spektrum firm działających na wielu rynkach, od branży budowlanej po produkcyjną.


ZAROBKI

 

Wynagrodzenie operatora maszyn zależy od wielkości firmy i poziomu skomplikowania maszyn, najczęściej mieści się w widełkach od 2000 do 5000 zł brutto miesięcznie. Jednak na górny pułap mogą liczyć nieliczni, najbardziej poszukiwani specjaliści.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Operator Maszyn

zobacz więcej ofert pracy dla Operator Maszyn