Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Mechanik

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zawód mechanik kojarzy się przede wszystkim z branżą samochodową, i faktycznie w niej stanowisko występuje najczęściej. W ogólnym jednak zarysie mechanikiem jest osoba zajmująca się wytwarzaniem, obsługą lub serwisowaniem różnego rodzaju urządzeń mechanicznych. Mechanicy specjalizują się w jednej z następujących dziedzin; sprzętowej, opartej na znajomości poszczególnych maszyn i urządzeń, ich obsłudze, zastosowaniu i naprawie, oraz technologicznej – specjaliści w tym zakresie zajmują się zgłębianiem i zastosowywaniem technologii wykorzystujących urządzenia mechaniczne. Mechanicy zatrudniani w różnych gałęziach produkcji i przemysłu są więc przydatni zarówno przy konserwacji i serwisowaniu urządzeń technicznych, jak i ich praktycznym wykorzystywaniu, bezpośrednim uczestnictwie w procesie produkcji.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu mechanika, jest ukończenie jednego z techników o profilu mechanicznym. Dyplom tejże szkoły świadczy o nabyciu przez kandydata niezbędnej wiedzy i praktycznych umiejętności wykorzystywania danej grupy maszyn i urządzeń. Dla potencjalnych pracodawców równie istotne jest jednak doświadczenie, posiadane przez osoby zainteresowane zatrudnieniem w tym charakterze. Cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole, oraz precyzja i zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków to w tym przypadku dodatkowe atuty. Mechanik powinien posiadać zdolność obsługi komputera, a w przypadku mechanika samochodowego także prawo jazdy kategorii B.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy mechanika może być przestrzeń warsztatu samochodowego, lub prowadzącego działalność w innym zakresie, obszar hali produkcyjnej, etc. Praca mechanika nosi znamiona pracy fizycznej, dlatego też odpowiednie warunki zdrowotne będą w tym przypadku bardzo przydatne.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na stanowisku mechanika stwarzają liczne firmy i przedsiębiorstwa produkcyjne, serwisy samochodowe i wiele innych.


ZAROBKI

Zarobki mechanika zatrudnionego w branży samochodowej mogą rozpoczynać się od kwoty 1200 złotych netto miesięcznie, podczas, gdy średnie zarobki osoby zatrudnionej w przedsiębiorstwie produkcyjnym kształtują się na poziomie 3000 złotych netto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Mechanik

zobacz więcej ofert pracy dla Mechanik