Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Monter Izolacji Budowlanych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Monter izolacji budowlanych, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą zajmującą się montażem, konserwacją i naprawą izolacji termicznych, akustycznych, wodoszczelnych, wykorzystywanych w budynkach użytkowych i mieszkalnych. Do izolacji budowlanych zaliczamy także wszelkie powłoki ochronne stosowane w odniesieniu do maszyn i budynków przemysłowych – izolacje rur, kotłów, pieców, chłodni, etc. Najczęściej jednak osoba zatrudniona w tym charakterze zajmuje się ocieplaniem i wygłuszaniem wnętrz budynków w stanie surowym, oraz wtórnym ocieplaniem domów i bloków mieszkalnych styropianem. Monter izolacji budowlanych jest odpowiedzialny za remontowanie i konserwowanie izolacji już istniejących, celem wydłużenia ich żywotności i skuteczności. Praca montera wiąże się często z przebywaniem na dużej wysokości, oraz pod wpływem substancji szkodliwych dla zdrowia.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu montera izolacji budowlanych jest ukończenie jednej z zasadniczych szkół zawodowych w specjalności monter izolacji budowlanych, lub technikum budowlanego. Potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na doświadczenie pracownika, pozyskane na stanowisku o podobnym charakterze, a także znajomość powszechnie wykorzystywanych izolacji budowlanych i sposobów ich montażu i konserwacji. Cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole, oraz zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków to dodatkowe atuty kandydata. Osoby zainteresowane pracą w tym charakterze muszą posiadać odpowiednie warunki fizyczne, co związane jest z trudnymi warunkami pracy montera.


WARUNKI PRACY

Jak wcześniej wspomniano, monter izolacji budowlanych wielokrotnie pracuje na wysokościach, przebywając przy tym w otoczeniu substancji szkodliwych dla zdrowia. Praca montera nosi znamiona pracy fizycznej.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na stanowisku montera izolacji budowlanych stwarzają przede wszystkim firmy remontowo-budowlane na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki osoby zatrudnionej w tym charakterze rozpoczynają się od 1400 złotych brutto miesięcznie.