Lista stanowisk - Monter Konstrukcji Budowlanych

Polecane oferty - Serwis / Technika / Montaż

Monter Konstrukcji Budowlanych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Monter konstrukcji budowlanych, jak sugeruje już sama nazwa stanowiska, jest zaangażowany w proces wznoszenia szkieletów budynków użytkowych i mieszkalnych, lub konstrukcji wielkopłytowych. Wznoszenie konstrukcji budowlanych obejmuje szereg złożonych procesów i czynności, w które zaangażowane są liczne ekipy pracowników. Liczebność grupy pracowników wznoszących konstrukcje szkieletowe i wielkopłytowe jest powiększona także przez niezbędne standardy bezpieczeństwa – część pracowników sprawuje nadzór nad poprawnym przebiegiem prac, zabezpieczając osoby bezpośrednio uczestniczące w pracach montażowych. Ekipy, które biorą udział w montowaniu konstrukcji budowlanych to zespół obsługi maszyny (żurawia, dźwigu, etc.), zespół robotników linowych, zespół montażowy, rektyfikacyjny i montażowo-wykończeniowy.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu montera konstrukcji budowlanych jest ukończenie jednej spośród zasadniczych szkół zawodowych w specjalności monter konstrukcji budowlanych lub podobnej, lub technikum budowlanego. Wykonywanie obowiązków montera wymusza konieczność posiadania odpowiednich warunków fizycznych, co oznacza, że pracy w tym charakterze podejmują się wyłącznie mężczyźni. Potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie pracownika pozyskane na stanowisku o podobnym charakterze. Każda spośród zainteresowanych zatrudnieniem na tym stanowisku, musi odbyć szkolenie BHP i przejść wewnętrzne szkolenie z zakresu montażu konstrukcji budowlanych.


WARUNKI PRACY

Praca montera konstrukcji budowlanych jest pracą fizyczną, często wykonywaną na wysokości i w trudnych warunkach atmosferycznych. Każdy pracownik ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i pozostałych osób, przebywających w obrębie miejsca pracy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w charakterze montera konstrukcji budowlanych stwarzają przede wszystkim liczne firmy budowlane.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 1400 złotych brutto miesięcznie.

Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Serwis / Technika / Montaż