Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Monter Sprzętu Elektronicznego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Monter sprzętu elektronicznego, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, zajmuje się montażem urządzeń lub układów elektronicznych o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu. Produktem finalnym stworzonym przez montera może być układ elektroniczny, osadzony na tak zwanej płytce drukowanej, lub urządzenie elektroniczne o określonym zastosowaniu, umieszczone w zamkniętej obudowie. Praca montera rozpoczyna się od zanalizowania schematu danego układu lub urządzenia, skompletowania niezbędnych komponentów i zaprojektowania płytki drukowanej, na której będą osadzone. Do gotowej płytki przylutowywane są poszczególne elementy, a gotowy układ monter zamyka w obudowie o odpowiednich gabarytach i wykonanej z wystarczająco wytrzymałego tworzywa. Ostatnią czynnością montera jest przeprowadzenie serii testów, sprawdzających jakość i poprawność działania układu.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu montera sprzętu elektronicznego jest ukończenie jednej z zasadniczych szkół zawodowych w specjalności monter sprzętu elektronicznego lub podobnej, lub technikum elektronicznego. Potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na doświadczenie, posiadane przez danego kandydata i pozyskane w pracy na podobnym stanowisku. Wykonywanie montażu elementów elektronicznych wymusza konieczność posiadania ponadprzeciętnych zdolności manualnych i szczególnej cierpliwości.


WARUNKI PRACY

Praca montera sprzętu elektronicznego jest pracą niezwykle precyzyjną i odbywającą się z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń i narzędzi technicznych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko montera urządzeń elektronicznych funkcjonuje przede wszystkim w przedsiębiorstwach produkujących urządzenia elektroniczne.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 1500 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Monter Sprzętu Elektronicznego

zobacz więcej ofert pracy dla Monter Sprzętu Elektronicznego