Lista stanowisk - Doradca Handlowy

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

Doradca Handlowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Doradca Handlowy jest to osoba, która doradza klientowi w kwestiach handlowych, czyli produktu, usługi danej firmy. Do podstawowych obowiązków pracownika tego należy: realizacja założonych planów sprzedażowych, budowanie i utrzymywanie długofalowych relacji z klientami, obsługa bieżących oraz pozyskiwanie nowych klientów, przygotowywanie ofert dla klientów i negocjacje handlowe oraz doradztwo techniczne, planowanie i raportowanie z działań bieżących i monitorowanie działalności konkurencji.


WYMAGANIA

Doradca Handlowy powinien posiadać wykształcenie min. średnie, preferowane wyższe. Poza tym pracownik ten powinien mieć prawo jazdy kategorii B oraz znać dobrze język angielski i obsługę komputera. Ważną kwestią jest też doświadczenie handlowe w branży oraz doświadczenie w obsłudze klienta. Doradca handlowy musi cechować się także, m.in.: umiejętnością pracy w zespole, kreatywnością, konsekwencją i dynamizm w działaniach, nastawieniem na klienta oraz umiejętnością analizowania i strategicznego planowania pracy, wysoką motywacją do pracy, a także posiadać umiejętności negocjacyjne i być odpornym na stres.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro, dział handlowy oraz praca w terenie. Praca wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi i stresowymi sytuacjami. Najchętniej zatrudniane są na tym stanowisku osoby młode. Praca samodzielna, tylko pod nadzorem i wymaga zaangażowania od pracownika. Pracownik ten ma możliwość rozwoju kwalifikacji zawodowych (szkolenia handlowe, językowe).


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Doradca Handlowy może pracować we wszystkich branżach handlowych, np.: doradztwo/konsulting, obsługa klienta/Call Center, usługi HR, w firmach zajmujących się sprzedażą.


ZAROBKI

Wysokość gratyfikacji kształtuje się w granicach od 2,500 zł do 4000 zł i wyżej + prowizja. Zazwyczaj pensja zależy od zamożności firmy. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy.

Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta