Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Doradca Techniczny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Doradca Techniczny to osoba, która odpowiada za doradztwo techniczne w zakresie produktów firmy. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: opieka i doradztwo techniczne, prezentowanie produktów firmy, utrzymywanie relacji z klientami i potencjalnymi partnerami, prowadzenie szkoleń technicznych, koordynacja działań pomiędzy serwisem a klientem, obsługa reklamacji, samodzielne planowanie i organizacja działań handlowych, rozwijanie rynków odbiorców w kraju oraz za granicą.


WYMAGANIA

Doradca Techniczny powinien mieć wykształcenie wyższe techniczne, np. elektrotechnika, elektronika, automatyka oraz prawo jazdy kategorii B, a także musi znać dobrze język angielski i obsługę komputera. Ważną kwestią jest też znajomość technik sprzedaży dóbr technicznych w obszarze inżynieringu oraz wiedza z zakresu technologii napraw z danej branży i doświadczenie w kontakcie z ludźmi. Osoba na tym stanowisku powinna również cechować się, m.in.: komunikatywnością, odpornością na stres, dyspozycyjnością, odpowiedzialnością, miłą aparycją, sumiennością, dobrą organizacja pracy oraz analitycznym myśleniem.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro firmy. Praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Czas pracy zazwyczaj ośmiogodzinny. Najchętniej zatrudniane są na tym stanowisku osoby młode. Praca samodzielna, pod nadzorem i wymagająca zaangażowania od pracownika. Istnieje możliwość rozwoju kwalifikacji zawodowych oraz awansu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Doradca Techniczny może pracować w firmach zajmujących się sprzedażą towarów, np. branża IT/AGD/RTV/budowlana/ chemiczna/ motoryzacyjna.


ZAROBKI

Wysokość pensji doradcy technicznego kształtuje się od 1,800 do 6 tys. zł i wyżej + premia (prowizja). Najlepsi doradcy mogą zarabiać nawet 10 – 18 tys. zł. Wśród innych dodatków są, m.in.: laptop, telefon komórkowy, szkolenia.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Doradca Techniczny

zobacz więcej ofert pracy dla Doradca Techniczny