Lista stanowisk - Kasjer / Kasjerka

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

Kasjer / Kasjerka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kasjer / Kasjerka jest to osoba, która odpowiada za obsługę klienta i rozliczenie środków płatniczych za sprzedawany produkt lub usługę oraz wydaje resztę. Do głównych obowiązków tego pracownika należy, np..: doradztwo dotyczące produktów i usług, obsługa kasy fiskalnej i obsługa klienta, przyjmowanie zwrotów i zajmowanie się zamianami, rejestrowanie zakupów na kartach stałego klienta oraz usuwa oznaczenia ceny, zabezpieczenia, itp., wylicza otrzymane w danym dniu pieniądze.


WYMAGANIA

Pracownik ten powinien mieć wykształcenie min. zawodowe lub średnie. Zawód nie stawia praktycznie barier wiekowych, jak i dotyczących płci, toteż pracować mogą osoby bardzo młode jak i starsze. Ważną kwestią jest znajomość obsługi kasy fiskalnej i obsługi komputera, pakietu MS Office, a także posiadanie aktualnej książeczki sanepidowskiej. Mile widziane jest też doświadczenie w sprzedaży lub obsłudze klienta. Poza tym pracownik ten powinien cechować się, m.in.: wysoką komunikatywnością, sumiennością, dokładnością, obowiązkowością oraz odpowiedzialnością i uczciwością, a także umiejętnością pracy w zespole.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest sklep, obiekt handlowy. Praca stojąco - siedząca przy kasie. Praca ta wiąże się z różnym natężeniem kontaktów z ludźmi. Zazwyczaj czas pracy zmianowy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

W tym zawodzie nie barier wiekowych. Miejscem pracy kasjerki / kasjerki są: wszystkie obiekty handlowe, hurtownie. Osoba ta nosi ubranie robocze.


ZAROBKI

Wysokość gratyfikacji kasjera/ kasjerki zależy od marki obiektu handlowego i położenia geograficznego. Zarobki wahają się około 1,200 do 2,200 zł miesięcznie.

Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta