Wybrana kategoria

Jak przygotować się do nowej pracy

2019-10-30

 

Udało się! Proces rekrutacji został zwieńczony sukcesem. Przed tobą nowe wyzwania i nowa praca. Jeśli pomiędzy zakończeniem jednego etatu a rozpoczęciem drugiego masz chwilę wolnego czasu, wykorzystaj to! Wystarczy kilka dni przerwy, aby oczyścić umysł i naładować baterie tuż przed nowym startem. Co warto zrobić? Jak przygotować się do nowej pracy? Przede wszystkim pomyśl o sobie.

 

Przygotowanie do nowej pracy


Wykorzystaj wolny czas i poukładaj swoje od dawna niezałatwione sprawy. Masz w końcu możliwość i czas. Jeśli nie planujesz wyjechać na krótki urlop, zrób porządek w swoim życiu tak, by w nową rzeczywistość wkroczyć bez zbędnych obciążeń.


Zaplanuj też czas na przyjemności. Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz spędzałeś czas ze znajomymi. Spotkania w gronie przyjaciół bywają kreatywne, twórcze, pozwalają się odstresować i nabrać dystansu do siebie i otaczającego nas świata. Przebywanie w gronie najbliższych wyzwala pozytywną energię i daje poczucie stabilizacji.


Rozluźnij się, wyjdź z domu. Spędź aktywnie czas w otoczeniu, w którym dobrze się czujesz. Idź na siłownię, na spacer, pobiegaj lub rozerwij się intelektualnie. Spędź ten czas aktywnie i mimo że bywa to trudne, choćby na krótko odłącz się od sieci. Nie przeglądaj maili (chyba że oczekujesz informacji od przyszłego pracodawcy), nie marnuj czasu na oglądanie nieprzydatnych treści.


Wyjedź na weekend. Spędź cały dzień na „nicnierobieniu”. W najlepszym przypadku, jeśli możesz sobie na to pozwolić, wyjedź na wakacje.Urlop zredukuje stres związany z rozstaniem ze starym pracodawcą oraz rozpoczęciem nowej pracy. Wypoczniesz, odeśpisz, zrobisz rzeczy, na które nie pozwalasz sobie na co dzień.


Co najważniejsze, naładujesz porządnie baterie. Skup się wyłącznie na wypoczynku. Kwestia pracy jest jasna. Nie czujesz dyskomfortu, że po powrocie na twoim biurku czekać będzie stos papierów, a telefon nie uprzykrza każdej wolnej chwili. Są wakacje, błogi spokój, radość i zadowolenie.


Spędź ten czas tak, jak chcesz. Nie musisz się przecież niczym martwić. Czuj się bezpiecznie. Brak pośpiechu, wolna głowa. Nowe perspektywy. Wyznacz sobie cele i je osiągaj krok po kroku, utrzymując przez cały czas pozytywne nastawienie.

 

Przeczytaj także: