Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kierownik Sprzedaży Regionalnej

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik Sprzedaży Regionalnej to osoba, która zarządza zespołem sprzedaży na danym obszarze, czyli rozbudowuje regionalną sieć sprzedaży. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: realizacja polityki handlowej firmy w powierzonym regionie, projektowanie i przydzielanie planów sprzedaży i planów marży oraz nadzór nad ich wykonaniem, zarządzanie zespołem sprzedażowym, budowanie i utrzymywanie relacji z klientami firmy, monitorowanie i analiza działań konkurencji w regionie, wykonywanie raportów i analiz sprzedażowych oraz reprezentowanie firmy na rynku.


WYMAGANIA

Kierownik Sprzedaży Regionalnej powinien mieć wykształcenie wyższe ekonomiczne lub techniczne, a także znać w stopniu dobrym język angielski i obsługę komputera. Mile widziane jest 4-7 lat doświadczenia pracy w sprzedaży oraz w zarządzaniu zespołem sprzedażowym. Ważną kwestią jest też znajomość technik sprzedaży (usługi, produkty, B2B) i umiejętność planowania i zarządzania budżetem oraz umiejętność szybkiego reagowania w warunkach wysokiej konkurencji. Poza tym pracownik ten powinien znać polskie standardy rachunkowości, przepisy prawa podatkowego oraz umieć kierować kapitałem ludzkim. Osoba na tym stanowisku powinna także cechować się, m.in.: zdolnościami negocjacyjnymi, przywódczymi, dużą komunikatywnością, otwartością, inicjatywą, samodzielnością i zaangażowaniem w wykonywane obowiązki, a także konsekwencją w planowaniu i osiąganiu celów, odpornością na stres, bardzo dobrą organizacją pracy, umiejętnością zarządzania ludźmi.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest biuro oraz praca w terenie - spotkania z klientami, kontrahentami. Jest to praca umysłowa, stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Czas pracy zazwyczaj 8-godzinny. Większość osób pełniących tę funkcję to osoby w wieku około 35-40 lat. Pracownik ten ma duży kontakt z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Kierownik sprzedaży regionalnej ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, kursy, konferencje, itd.) oraz możliwość awansu, np. na dyrektora regionalnego, dyrektora zarządzającego, dyrektora sprzedaży.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kierownik Sprzedaży Regionalnej może być zatrudniony w firmach produkcyjnych lub usługowych, np.: w branży FMCG, logistycznej, chemicznej, farmaceutycznej, spożywczej, motoryzacyjnej, zaawansowanych technologii (IT i telekomunikacji), budowlanej, itp.


ZAROBKI

Wynagrodzenie kierownika sprzedaży regionalnej kształtuje się od 3,500 zł - 25 tys. zł + premia zależna od wyników sprzedawcy i całego zespołu. Wśród innych dodatków są, m.in.: samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy, prywatna opieka medyczna, szkolenia.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kierownik Sprzedaży Regionalnej

zobacz więcej ofert pracy dla Kierownik Sprzedaży Regionalnej