Lista stanowisk - Pracownik Sklepu

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

Pracownik Sklepu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Pracownik sklepu, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą zaangażowaną w organizowanie warunków dla bieżącego funkcjonowania sklepu, bez względu na rodzaj sprzedawanych w nim artykułów. Bardzo ogólna charakterystyka stanowiska przekłada się także na luźny zakres obowiązków osoby na nim obsadzonej – zależą one w praktyce od charakteru sklepu, rodzaju sprzedawanych w nim artykułów, czy indywidualnych preferencji pracodawcy. W większości przypadków praca osoby zatrudnianej w tym charakterze skupia się wokół wykonywania prostych prac porządkowych, układania towarów na sklepowych półkach, bezpośredniej obsługi klientów, zlecania dostaw poszczególnych towarów, zapewniania bezpieczeństwa na terenie obiektu i wielu innych czynności.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze pracownika sklepu nie stawia się zwykle sztywnych, formalnych wymogów kwalifikacyjnych, których spełnienie byłoby jednoznaczne z objęciem wolnego wakatu. Potencjalni pracodawcy preferują jednak kandydatów, legitymujących się przynajmniej policealnym wykształceniem i, co ważniejsze mających wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku związanym z bezpośrednią obsługą klientów. W przypadku sklepów, prowadzących działalność o konkretnym, niszowym charakterze, wymagania potencjalnych pracodawców mogą wzbogacić się o dodatkowe warunki, dotyczące choćby zainteresowań, czy wiedzy na temat sprzedawanych produktów.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy osoby obsadzonej na tym stanowisku jest oczywiście przestrzeń sklepu, w którym dana osoba znalazła zatrudnienie.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w tym charakterze stwarzają rzecz jasna liczne sklepy, zajmujące się sprzedażą produktów i artykułów różnego rodzaju.


ZAROBKI

Zarobki osób zatrudnionych w sklepach różnego rodzaju utrzymują się zazwyczaj na średnim poziomie 1600 złotych brutto miesięcznie.

Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta