Lista stanowisk - Przedstawiciel Handlowy

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

 • Starszy specjalista ds. sprzedaży

  Schenker sp z o.o.   Wrocław    praca stacjonarna
  starszy specjalista (senior)  umowa o pracę  pełny etat
  14 godz.
  Zakres zadań: Realizacja indywidualnych planów sprzedażowych poprzez proaktywne rozwijanie sprzedaży u klientów istniejących; Oferowanie klientom rozwiązań logistycznych dostosowanych do ich potrzeb; Budowanie oraz utrzymanie relacji handlowych z istniejącymi klientami; Organizacja i...
 • Doradca techniczno-handlowy

  Rotenso - Grupa Thermosilesia   Ruda Śląska    praca stacjonarna
  specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  15 godz.
  Będziesz odpowiedzialny/a za: realizację założonych celów sprzedażowych na podległym terenie; opracowywanie koncepcji oraz projektów z zakresu klimatyzacji; obsługę stałych, aktywnych klientów jak również pozyskiwanie nowych – firmy instalacyjne, generalni wykonawcy,...

Przedstawiciel Handlowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Przedstawiciel handlowy odpowiada za pozyskiwanie i obsługę klientów firmy, dla której pracuje. Zajmuje się sprzedażą produktów, ale też doradztwem, dba o wysokie standardy obsługi klienta i pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa. Powinien być osobą komunikatywną, otwartą, znać techniki sprzedażowe i negocjacyjne. Przedstawiciel pracuje w terenie, dlatego powinien być mobilny i posiadać prawo jazdy.


PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY – JAK ZACZĄĆ PRACĘ W TYM ZAWODZIE?

Od kandydatów na przedstawicieli handlowych wymaga się przede wszystkim komunikatywności, samodzielności, odpowiedzialności za własną pracę. Bardzo ważne są też doświadczenie w handlu i obsłudze klienta. Do codziennej pracy niezbędna jest znajomość technik sprzedażowych oraz umiejętność negocjowania i obsługiwania komputera, a w wielu firmach także znajomość języka angielskiego. Przedstawiciele muszą cechować się dużą odpornością na stres i wysoką motywacją. Warunkiem podstawowym jest posiadanie prawa jazdy kat. B.

Jeśli chodzi o wykształcenie, odgrywa ono w tej pracy drugorzędną rolę, niemniej pracodawcy zwykle wymagają minimum średniego wykształcenia. Zdobyty zawód technik handlowiec albo ukończone studia wyższe np. z marketingu bądź związane z konkretną branżą są dodatkowym atutem kandydata.


CZYM ZAJMUJE SIĘ PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY?

Wg syntezy zawartej w Klasyfikacji zawodów i specjalności przedstawiciel handlowy (kod zawodu: 332203): odpowiada za sprzedaż bezpośrednią  produktów/usług firmy, której jest przedstawicielem i reprezentuje firmę na rynku w kontaktach z klientami.

Przedstawiciel rozliczany jest z osiąganych poziomów sprzedaży, czyli targetu. Osoba na tym stanowisku odpowiada za budowanie sieci kontaktów, promowanie i sprzedawanie produktów/usług, monitorowanie działań konkurencji. Pracuje z klientami biznesowymi, dlatego musi wzbudzać zaufanie.

Jak wyżej wspomniano, przedstawiciel pracuje przede wszystkim w terenie. W jego zawód wpisane są częste wyjazdy. Przedstawiciel przemieszcza się służbowym samochodem, zwykle po wyznaczonym obszarze, za który odpowiada.


ILE ZARABIA PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY?

Wynagrodzenia przedstawicieli handlowych są wypłacane zwykle w systemie prowizyjnym. Niska podstawa łączy się z uzależnioną od wyników prowizją. Od zaangażowania i skuteczności pracownika zależą więc jego zarobki. Przedstawiciel handlowy, który nie wypracowuje planów sprzedażowych, nie może liczyć na dużą pensję.

To, ile zarabia przedstawiciel handlowy, zależy też od regionu, w jakim dana osoba pracuje, a także branży. Przeciętne zarobki wynoszą ok. 5-6 tys. zł brutto.


ŚCIEŻKA KARIERY ZAWODOWEJ JAKO PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

Od kandydatów na to stanowisko najczęściej wymaga się doświadczenia w pracy z klientem. Dlatego, myśląc o karierze przedstawiciela handlowego, warto zacząć np. od posady sprzedawcy czy specjalisty ds. obsługi klienta. Atutem kandydatów jest też znajomość branży, w jakiej szukają pracy. Przedstawiciel handlowy bez doświadczenia w zawodzie także ma szansę na zdobycie zatrudnienia.


PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA JAKO PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY

Praca jako przedstawiciel handlowy jest możliwa w bardzo wielu branżach, m.in. spożywczej, budowlanej, sanitarnej, kosmetycznej, farmaceutycznej.

Praca Przedstawiciel Handlowy
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

 • Przedstawiciel handlowy / Doradca Klienta ds. HoReCa

  Selgros Cash&Carry   Długołęka, k. Wrocławia    praca mobilna
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
  16 godz.
  Do Twoich zadań będą należeć m.in.: pozyskiwanie nowych, a także utrzymywanie i rozwój poziomu zakupów u aktualnych klientów firmy z grupy klientów gastronomicznych, tworzenie pozytywnego wizerunku firmy w stosunku do jej klientów i kooperantów, prezentacja oferty firmy zgodna ze...
 • Orange Polska S.A.
  specjalista junior / mid / senior  kontrakt B2B
  16 godz.
  tworzenie i realizacja strategii pozyskiwania Klientów B2B doradztwo w zakresie zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych; tworzenie i rekomendacja niestandardowej i konwergentnej oferty handlowej projektów sprzedażowych Mobile/Data/FIX; prowadzenie negocjacji, zawieranie umów...
 • Przedstawiciel Handlowy

  Bowim S.A.   Sosnowiec    praca stacjonarna
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  17 godz.
  Opis stanowiska: nawiązywanie relacji handlowych, nastawienie na realizację celów sprzedażowych.
 • Doradca techniczno-handlowy

  Drial Wynajem Sp.z o.o.   Zielona Góra, ul. Zielonogórska 92    praca mobilna
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   6 500 - 8 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  17 godz.
  Do Twoich obowiązków będzie należało: pozyskiwanie nowych klientów i obsługa dotychczasowych w podległym rejonie działania poprzez wizyty na budowach i w siedzibach klientów; analiza rynku i rozwój sieci klientów na wyznaczonym terenie; rozwijanie długotrwałych relacji biznesowych z...
 • Inżynier Sprzedaży do działu CFH

  ProMinent Dozotechnika Sp.z o.o.   Wrocław    praca mobilna
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  17 godz.
  Miejsce pracy: Dolnośląskie Zakres obowiązków: Promocja i sprzedaż urządzeń i kompletnych systemów produktów wśród klientów z branży wodociągowej, energetycznej, chemicznej, Udzielanie porad dotyczących sprzedawanych produktów i systemów, Realizowanie zakładanych planów...
 • Praca.pl Sp. z o.o.
  specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj bez CV
  18 godz.
  Opis stanowiska: Pozyskiwanie nowych klientów i obsługa aktualnych partnerów handlowych; Przygotowywanie i prezentowanie oferty handlowej; Negocjowanie warunków współpracy oraz umów handlowych; Realizacja planów sprzedażowych; Analiza rynku i monitorowanie działań konkurencji; Raportowanie pracy;
 • Przedstawiciel handlowy ze znajomością języka angielskiego

  SP EUROPE Sp. z o.о.   Warszawa    praca stacjonarna
  specjalista mid / senior / ekspert  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  18 godz.
  OBOWIĄZKI: pozyskiwanie nowych klientów; prezentacja oferty firmy; promocja usług i towarów firmy; negocjowanie warunków długoterminowej współpracy; uczestnictwo w wystawach tematycznych (Automotive)
 • Kronospan Polska Sp. z o.o.
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
  19 godz.
  Zakres obowiązków: Realizacja planów sprzedażowych oraz monitorowanie wyników sprzedażowych z wykorzystaniem obowiązujących analiz i raportów; Przygotowywanie ofert handlowych; Aktywne poszukiwanie nowych partnerów handlowych na powierzonym terenie; Utrzymywanie dobrych relacji i wysokiej...

Najnowsze artykuły

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Cechy i nawyki ludzi sukcesu – jak osiągnąć zadowolenie w pracy?

Zwyciezcy i przegrani mają te same cele, więc dlaczego ci pierwsi spełniają marzenia, a ci drudzy pozostają w tyle? Odpowiedzią mogą być właściwe nawyki oraz... nastawienie. – Pewne cechy osobowości odgrywają kluczową rolę w osiąganiu satysfakcji zawodowej – tłumaczy trener biznesu Wiktor Tokarski. Jakie nawyki pomagają w spełnieniu zawodowym? Jak się zachowywać, by budować swój sukces?

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość i duże przeżycie dla całej rodziny. Z tej okazji pracownikowi przysługuje urlop okolicznościowy na urodzenie dziecka. Jak złożyć wniosek o urlop, czy będzie to płatna nieobecność w pracy i dlaczego najczęściej to ojcowie wykorzystują urlop okolicznościowy z powodu przyjścia na świat potomka?

Dzień Niewidzialnej Pracy – kiedy przypada?

Dzień Niewidzialnej Pracy – kiedy przypada?

Niewidzialna praca to ta na co dzień niedoceniana, często nie dość dobrze wynagradzana, ale ważna i potrzebna, mająca ogromne znaczenie dla życia wielu ludzi, zwierząt, środowiska czy lokalnej społeczności. Często pomijani bohaterowie codzienności obchodzą swoje święto – Dzień Niewidzialnej Pracy. To okazja, by podziękować im za zaangażowanie, pomoc i godną podziwu wytrwałość. Dziękujemy!

Żłobki i przedszkola przyzakładowe – najlepsze rozwiązanie dla pracujących rodziców?

Żłobki i przedszkola przyzakładowe – najlepsze rozwiązanie dla pracujących rodziców?

Niemal 36 proc. niepracujących mam deklaruje, że nie wróci do pracy, ponieważ nie stać je na opiekunkę. Walka o miejsca w żłobkach i przedszkolach trwa od lat, a wielu pracujących rodziców staje przed trudnymi wyborami dotyczącymi przyszłości zawodowej. Czy odpowiedzią na te problemy mogą być żłobki i przedszkola przyzakładowe?

Mowa ciała na rozmowie kwalifikacyjnej – rola komunikacji niewerbalnej

Mowa ciała na rozmowie kwalifikacyjnej – rola komunikacji niewerbalnej

Podczas prowadzonych rozmów rekrutacyjnych zdarzało się, że ciało kandydata dobitnie ujawniało, jak puste są jego deklaracje – przyznaje doradca zawodowy Anna D. Nowicka. Szacuje się, że aż 93% komunikacji zachodzi bez użycia słów! Rekruter zawsze intuicyjnie zaufa przede wszystkim temu, co widzi, a nie wypowiedzi. A zatem jak siedzieć, gdzie patrzeć, jak układać ręce na rozmowie o pracę?