Lista stanowisk - Sprzedawca Samochodów

Polecane oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta

Sprzedawca Samochodów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Sprzedawca samochodów, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą odpowiedzialną za bezpośrednią sprzedaż samochodów nowych lub używanych. Osoba zainteresowana tą formą pracy może pracować więc w salonie samochodowym, komisie, na giełdzie pojazdów, czy za pośrednictwem strony internetowej. Do wykonywania tego zawodu nie są wymagane żadne oficjalne uprawnienia czy posiadanie konkretnego wykształcenia. Sprzedawcą samochodów może zostać osoba zainteresowana tematem i posiadająca działalność gospodarczą.


WYMAGANIA

Jak wcześniej wspomniano zawód sprzedawcy samochodowego nie jest związany z żadnymi oficjalnymi wymogami. W przypadku rekrutacji na stanowisko sprzedawcy w salonach dealerskich potencjalni pracodawcy będą jednak preferować osoby posiadające wykształcenie średnie techniczne i doświadczenie pozyskane w pracy na stanowisku o podobnym zakresie pełnionych obowiązków. W praktyce najważniejsza okazuje się wiedza z zakresu motoryzacji i doskonała znajomość bieżącej oferty danego producenta lub producentów, umożliwiające na udzielanie szczegółowych informacji i porad potencjalnym klientom salonu lub komisu.


WARUNKI PRACY

Praca sprzedawcy samochodowego opiera się na bezpośredniej pracy z klientem, organizowaniu formalności związanych z zawieranymi transakcjami, etc.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają liczne salony dealerskie, komisy, etc. Alternatywnym rozwiązaniem jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej.


ZAROBKI

Zarobki sprzedawcy samochodowego są ściśle uzależnione od miejsca jego zatrudnienia i ilości i wartości sprzedawanych pojazdów.

Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Sprzedaż / Obsługa klienta