Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kelner / Kelnerka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kelner / Kelnerka to osoba, która obsługuje klientów w restauracjach, kawiarniach, barach, pubach i innych lokalach gastronomicznych, a także gości na przyjęciach, bankietach, koktajlach i innych imprezach. Do głównych obowiązków tego pracownika należy, m.in.: właściwe nakrycie stołu, ustawienie wszystkich naczyń i sztućców zgodnie z zasadami savoir vivre, wybór stolika i zaprowadzenie do niego gości, podanie menu, udzielenie informacji o ofercie lokalu, doradzanie w wyborze, wreszcie przyjęcie zamówienia, podanie dania klientowi oraz dbanie o zadowolenie gości i dobry wizerunek lokalu. Poza tym osoba ta podaje rachunek i przyjmuje zapłatę.


WYMAGANIA

Zawód kelnera można nauczyć się w szkole - istnieją szkoły zawodowe i średnie kształcące w tym kierunku. Kwalifikacje i umiejętności do pracy w tym zawodzie, może też zdobyć przez doświadczenie - pracując, np. w resteuracji. Mile widziana jest też znajomość jezyka angielskiego. Warunkiem zatrudnienia jest jest dobry stan zdrowia i brak nosicielstwa chorób zakaźnych. Kelner / kelnerka powinien cechować się: zdolnością szybkiego nawiązywania kontaktu z klientem, miłą aparycją, życzliwością i uprzejmością, wysoką kulturą osobistą. Niezbędna jest też dokładność oraz zdolność do koncentracji i dbałość o czystość i higienę. Ponadto, musi wzbudzić w kliencie zaufanie, gdyż często służy radą przy dokonywaniu wyboru.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy kelnera są wszelkiego rodzaju lokale gastronomiczne, a także sale bankietowe, konferencyjne, itp. Jest to praca indywidualną oraz zespołowa. Czas pracy zazwyczaj w systemie zmianowym, również w dni wolne od pracy. Kelner musi mieć nienaganną prezencję i nosić strój służbowy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Kelner / kelnerka może szukać pracy we wszystkich lokalach gastronomicznych, resteuracjach, a także pubach, dyskotekach, itp.


ZAROBKI

Zarobki kelnera składają się dwie części: pensja zasadnicza, której wysokość zależy od lokalizacji i klasy lokalu oraz napiwki. Często napiwki to druga penska pracownika. W przeciętnym lokalu wynagrodzenie może kształtować się w okolicach średniej krajowej.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Kelner / Kelnerka

zobacz więcej ofert pracy dla Kelner / Kelnerka