Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Manager Hotelu

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU 

 

Manager hotelu to osoba, której obowiązki zawodowe obejmują zarządzanie pracą całej placówki hotelowej. Zajmuje się planowaniem strategii jego rozwoju, realizuje cele sprzedażowe i marketingowe oraz koordynuje pracę podległych mu działów i ludzi. Deleguje zadania podwładnym, uczestniczy w rekrutacji nowych pracowników oraz ustala zasady i procedury funkcjonowania hotelu. Za wykonane obowiązki odpowiada przed dyrektorem. Pełni także funkcje reprezentacyjne, witając lub żegnając najważniejszych hotelowych gości.

 

WYMAGANIA

 

Najważniejszymi wymogami, jakie stawiane są przed kandydatami na stanowisko managera hotelu jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia oraz doświadczenie zawodowego. Preferowane są osoby, które ukończyły studia na kierunku zarządzanie, najlepiej ze specjalizacją związaną z hotelarstwem i turystyką. Posiadanie kilkuletniej praktyki w zawodzie zwiększa natomiast szanse na otrzymanie pracy w prestiżowych miejscach

 

Manager musi mieć umiejętności w zakresie organizacji pracy, zarządzania podległym mu zespołem oraz egzekwowania realizacji zadań przez personel. Z innych kwalifikacji miękkich liczą się: zaangażowanie, energia i pasja do pracy, łatwość nawiązywania kontaktów, odporność na stres i umiejętność pracy pod presją zadań i czasu.

 

WARUNKI PRACY

 

Praca wykonywania jest w głównej mierze w trybie stacjonarnym. Miejscem pracy jest gabinet na terenie hotelu. Stałym elementem codziennych obowiązków są kontakty z ludźmi - podmiotami zewnętrznymi, które współpracują z hotelem, personelem i niekiedy z gośćmi hotelowymi. Manager korzysta w pracy z niezbędnych narzędzi np., laptopa, telefonu czy samochodu służbowego.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Manager może szukać pracy w różnego rodzaju hotelach, pensjonatach czy ośrodkach wypoczynkowych. Szanse na zatrudnienie są nie tylko w Polsce, ale też za granicą – o ile taka osoba może się wykazać znajomością języków obcych. Branża hotelarska funkcjonuje bowiem na cały świecie.


ZAROBKI

 

Zarobki manager są uzależnione od standardu i lokalizacji hotelu, w którym pracuje dana osoba. Według portali branżowych. W małych hotelach pensje tylko nieznacznie przekraczają 2000 zł, ale w największych i najbardziej prestiżowych są o wiele wyższe. Średnie zarobki w tym zawodzie oscylują w przedziale 4000-5000 zł.