Praca z zakwaterowaniem

2019-02-14

Praca z zakwaterowaniem

 

Dla wielu ludzi (w zależności od sytuacji) ważne jest znalezienie pracy blisko domu lub mieszkania blisko przedsiębiorstwa, w którym są zatrudnieni. Czasem jednak specyfika wykonywanego zawodu wymaga przemieszczania się do innych miejscowości lub państw.

 

Jak wtedy wygląda sprawa z lokum? Rozwiązaniem jest praca z zakwaterowaniem. To bardzo często zajęcie sezonowe, związane z działalnością w różnych obiektach turystycznych. Przed okresem wakacyjnym pojawiają się ogłoszenia typu: praca z zakwaterowaniem w kurorcie, praca z mieszkaniem dla kucharki, pomocy kuchennej.

 

Duże możliwości dają również agencje wyszukujące specjalistów do pracy za granicą. To ważna karta przetargowa, sprawiająca, że wyjazd staje się atrakcyjny. Nie dość, że istnieje opcja zatrudnienia z zadowalającym wynagrodzeniem, to na dodatek nie trzeba będzie go uszczuplać o koszty związane z wynajmowaniem mieszkania.

 

Można również spotkać ogłoszenia pracodawców, którzy oferują pracę z zamieszkaniem od zaraz, przeważnie w branży budowlanej. Często są to firmy, prowadzące działania na terenie całego kraju. Tego rodzaju ogłoszenia dotyczą również wspomnianych wyżej agencji rekrutujących w imieniu zagranicznych firm. Od zaraz potrzebni są np. monterzy, spawacze. Takie propozycje to przeważnie prace z zamieszkaniem dla mężczyzn.

 

Nie tak częste, ale bardzo ciekawe są oferty pracy z zakwaterowaniem dla par lub małżeństw, związane z opieką nad ośrodkami agroturystycznymi lub nad większymi posiadłościami podczas dłuższego wyjazdu właścicieli.

 

Na zakwaterowanie, i to często bardzo wygodne, mogą liczyć osoby wykonujące zawód stewarda/stewardessy. Mają zagwarantowane lokum podczas podróży, ale też w czasie wolnym, w oczekiwaniu na kolejne loty.

 

Praca z zakwaterowaniem i wyżywieniem

 

Wiele ofert tego typu przekształca się często na pracę z zakwaterowaniem i wyżywieniem.

 

Takie propozycje najczęściej można spotkać w przypadku ośrodków turystycznych. Kiedy pod uwagę bierze się np. schroniska wysokogórskie, jest to tak naprawdę jedyna możliwa opcja.
Co jakiś czas pojawiają się też zupełnie oryginalne propozycje - związane np. z opieką nad innymi odizolowanymi obiektami turystycznymi (np. na małej wyspie, przy latarniach morskich).

 

Pracę z zakwaterowaniem i wyżywieniem oferują również pracodawcy, prowadzący nabór związany z opieką nad dziećmi lub osobami starszymi. To raczej oczywiste rozwiązanie, ponieważ osoby wykonujące to zadanie zamieszkują ze swoimi podopiecznymi. Przygotowują też posiłki, które mogą wspólnie spożywać.

 

Rozwiązań dla osób szukających w Polsce pracy z zakwaterowaniem lub chcących spróbować szczęścia za granicą, jest bardzo wiele. Ważne jednak jest, by za każdym razem dokładnie przeanalizować zasady zatrudnienia oraz warunki, w jakich przyjdzie zamieszkać. Czasami bowiem dzieje się tak, że pod ogłoszeniem „dam pracę z zakwaterowaniem” za słowem „kwatera” kryją się wieloosobowe pokoje. Natomiast ktoś wyobraża sobie własne mieszkanie. Warto, jeszcze przed podjęciem współpracy, zweryfikować oczekiwania.

 

Przeczytaj także:

Skomentuj