Wybrana kategoria

Korporacje szukają pracowników – staż dla studentów

2019-09-18

Staż dla studentów w korporacji

 

W poszukiwaniu pracowników duże firmy często zaglądają do budynków szkół wyższych. Konkursy, w których stawką jest staż w znanej korporacji, to już codzienność. Jednak zarówno studenci, jak i ich pracodawcy mają swoje wymagania. Ważną stroną są także akademie kształcące przyszłych stażystów. Coraz częściej firmy nawiązują z uczelniami stałą współpracę. Przykładem może być Politechnika Rzeszowska czy np. Uniwersytet Warszawski.

 

Staż jest jednym z ważniejszych etapów wkraczania na drogę kariery zawodowej. Pozwala bardzo szybko zweryfikować słuszność obranej ścieżki. Dzięki stażom w korporacjach pojawia się nie tylko możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy, nabywania kompetencji stricte zawodowych. Wielkie firmy międzynarodowe to również liczne procedury wewnątrzzakładowe, współpraca z ludźmi na różnych etapach kariery, z odmiennym doświadczeniem, podejściem do życia i do swojej pracy. Staż dla studentów to szansa na wkroczenie do środowiska, w którym przyjdzie im w przyszłości funkcjonować.

 

Pracujący studenci – korzyści dla pracodawcy

 

Korzyści z takiej współpracy mają wszystkie strony. Uczelnia zyskuje na prestiżu, zapewniając miejsce na rynku pracy swoim wychowankom. Modyfikując program nauczania w oparciu o konsultacje z pracodawcami, akademie i uniwersytety przygotowują kompletnych pracowników.

 

Firma wyławia najzdolniejszych i nie robi tego w ciemno, lecz na podstawie współpracy, w trakcie trwania której ma możliwość sprawdzenia stażystów. Program pozwala na wprowadzenie ich w firmowe procedury, poznanie członków zespołu i zasad funkcjonowania firmy. Najlepszych stażystów przedsiębiorstwa najczęściej zatrudniają u siebie, mają więc niejako pośredni wpływ na kształtowanie profilu przyszłego pracownika.

 

Staż dla studentów dziennych – co zyskują

 

Zyskują także studenci, którzy mają bezpośredni dostęp do najnowszych technologii, odkryć naukowych, procesów, urządzeń, o których uczyli się często tylko w teorii. Uczelnie nawiązują współpracę z firmami krajowymi, ale też międzynarodowymi korporacjami. Staż za granicą dla studentów to często możliwość zdobycia doświadczenia, cenny wyjazd, którego nie mogliby zorganizować we własnym zakresie.

 

Wkroczenie w struktury firm oferujących staż daje również szansę na nawiązanie ważnych kontaktów biznesowych, które mogą okazać się niezwykle cenne w dalszych etapach kariery.

 

Przeczytaj także:

Skomentuj