Wybrana kategoria

Staże wakacyjne dla studentów

2017-05-08

Studenci i absolwenci przed 30-stką mają szansę na odbycie staży wakacyjnych w 30 firmach, które przygotowały dla nich 80 wakatów w ramach Programu Kariera. Mogą liczyć na zarobki w wysokości nie mniejszej niż 2500 zł. brutto.

 

To już 14 edycja tego programu, który organizowany jest przez Polską Radę Biznesu. Skierowany jest on do studentów III-V roku oraz absolwentów, którzy nie ukończyli jeszcze 30 lat.

 

Nabór chętnych rozpoczął się w marcu i potrwa jeszcze nieco ponad miesiąc. Do 31 maja zainteresowane osoby mogą zgłaszać swoją kandydaturę do pracodawców. Aby aplikować na staż, należy wybrać odpowiednią firmę, rozwiązać zadanie lub napisać list motywacyjny i wypełnić formularz aplikacyjny.

 

Program nie preferuje żadnego typu uczelni ani kierunku studiów. To firmy samodzielnie określają wymogi i swoje oczekiwania względem potencjalnych stażystów. Następnie przeprowadzane będą w firmach rozmowy kwalifikacyjne, a wyniki rekrutacji i informacje o przyjęciu na staż zostaną przesłane kandydatom do 30 czerwca. Staże będą się odbywać w trakcie wakacji i potrwają 2 lub miesiące.

 

Najwięcej firm uczestniczących w programie mieści się w Warszawie m.in. Gremi Media, Legia, Altus TFI czy Pelion Heathcare Group. Oprócz nich, jest też jednak sporo przedsiębiorstw z innych miast i województw. Wśród nich np. Ergo Hestia z Sopotu, Amica z Poznania czy COM40 ze Skalmierzyc, który poszukuje aż 11 stażystów.

 

Co ważne, stażyści za przepracowany okres otrzymają wynagrodzenie, które pozwoli utrzymać się w miejscu odbywania stażu. Minimalna pensja w programie to 2500 zł brutto, ale chociażby Solter Capital oferuje o 500 zł więcej.

 

Pracujący studenci

 

Coraz więcej studentów łączy naukę z pracą. Z badania Jobsquare „Student w pracy 2016” wynika, że 1/3 z nich pracuje na stałe, a drugie tyle dorywczo. Młodzi ludzie chcą dorobić, podnieść swoje doświadczenie zawodowe i móc wykorzystać nabytą na uczelni wiedzę w praktyce. Może im to pomóc w znalezieniu wymarzonej pracy po zakończeniu nauki.

 

Także firmy zwiększają swoją aktywność rekrutacyjną i zamieszczają więcej ofert dla stażystów lub praktykantów. Na Praca.pl obecnie w zakładce praktyki/staże widnieje obecnie ok. 200 ogłoszeń. Oferty pochodzą z różnych branż m.in. IT, finansów, zarządzania, logistyki czy przemysłowej.

Przeczytaj także: