Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

Przegląd tygodnia 02-08.03.2020

2020-03-06

 

#RynekPracy


Z jakimi wyzwaniami mierzą się obecnie pracodawcy? Firma Sage we współpracy z Instytutem Kapitału Ludzkiego Szkoły Głównej Handlowej przygotowała raport zatytułowany: „#10YearsChallenge polskiego przedsiębiorcy”. Wśród wyzwań autorzy wymieniają między innymi bezrobocie, które w wielu regionach osiągnęło poziom naturalny oraz rekrutację młodych pracowników, którzy mają wymagania zdecydowanie odmienne od tych, do których już przywykli pracodawcy.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem portalu PulsHR: 
https://www.pulshr.pl/temat-tygodnia/pracodawcy-nie-moga-spac-spokojnie-oto-kluczowe-wyzwania-na-rynku-pracy,71351.html


Według najnowszych badań GUS-u: statystyczny bezrobotny warszawiak to mężczyzna z wykształceniem wyższym, w wieku 35–44 lata. Najwięcej, bo aż 57% bezrobotnych po studiach jest w dzielnicy Wilanów. W audycji Jest Sprawa Radia Dla Ciebie próbowaliśmy, wspólnie z pozostałymi gośćmi odpowiedzieć na pytanie – czy uczelnie wyższe odpowiednio przygotowują studentów do wejścia na rynek pracy? Na jakie kompetencje zwracają dzisiaj uwagę pracodawcy? Polecamy materiał: 
https://www.rdc.pl/podcast/jest-sprawa-po-studiach-nie-moga-znalezc-pracy-bezrobocie-w-stolicy/


#LiczbaTygodnia


Prawie 1000 – tyle ogłoszeń o pracę w województwie opolskim czekało na zgłoszenia kandydatów na naszym portalu. Warto sprawdzić: 
https://www.praca.pl/oferty-pracy_opolskie.html

 

 

#WartoWiedzieć

 

Uwagę w tym tygodniu w największym stopniu poświęcamy perspektywom absolwentów studiów wyższych. W Radiu Dla Ciebie rozmawialiśmy o bezrobotnych wykształconych, w naszej zakładce „Kariera i Rozwój” znajdziecie artykuł dotyczący zarobków, których mogą spodziewać się osoby z wykształceniem wyższym. Sprawdźcie tutaj: 
https://www.praca.pl/poradniki/rynek-pracy/wyksztalcenie-a-zarobki-w-polsce_pr-716.html


#Badamy


Tym razem sprawdzamy czy czas reakcji rekrutera na przesłane przez kandydata CV ma znaczenie. Zapraszamy do wzięcia udziału w krótkiej ankiecie – mamy do Was tylko 2 pytania. Link do ankiety tutaj: 
https://www.praca.pl/ankieta_sprawna-rekrutacja_a-92.html

 

Przeczytaj także: