CV kosmetolog – jak napisać CV, które zachwyci pracodawcę?

 
CV kosmetolog – jak napisać CV, które zachwyci pracodawcę?

Curriculum vitae to dokument, który ma duże znaczenie w większości rekrutacji. Na jego podstawie pracodawca lub rekruter dokonuje wstępnej selekcji kandydatów do pracy. Jak więc przygotować życiorys, który zwróci uwagę, uwypukli mocne strony, przekona do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną? W przypadku CV kosmetologa należy skupić się nie tylko na doświadczeniu zawodowym i umiejętnościach profesjonalnych, ale też kompetencjach miękkich. Pracodawcy często szukają osób, które mają rozwinięte zdolności interpersonalne, np. potrafią zjednać sobie pacjentów placówki medycznej.

 

CV kosmetolog: co powinno zawierać?

 

Klasyczny życiorys zawodowy to dokument formalny o ściśle określonej strukturze. CV kosmetologa zwykle nie odbiega od tych ram. W dokumencie powinny znaleźć się więc takie sekcje jak:

 

  • podsumowanie zawodowe


Kilka zdań na temat dotychczasowego doświadczenia, planów rozwoju w branży. Podsumowanie, czyli profil zawodowy, nie jest obowiązkowy, niemniej warto go dodać, gdyż dzięki niemu rekruter łatwiej zapamięta naszą kandydaturę.

 

  • doświadczenie zawodowe


Jeden z najważniejszych punktów CV. Kosmetolog powinien wymienić stanowiska pracy związane z zawodem, zaczynając od ostatniego, wraz z datami (z dokładnością do miesiąca). Warto podać także zakres obowiązków.

 

  • edukacja


By pracować w zawodzie kosmetologa, należy ukończyć studia kierunkowe – informacja na ten temat musi znaleźć się w CV.

 

  • umiejętności


Warto być konkretnym i wymienić kilka podstawowych umiejętności, związanych z pracą jako kosmetolog. W dalszej kolejności dodajemy informację na temat kompetencji miękkich. Kosmetolog to zwykle stanowisko samodzielne (np. pracodawcy szukają osób prowadzących gabinet kosmetologiczny w klinice opieki medycznej). Preferowane są zatem osoby o doskonałej organizacji pracy, ale też pozytywnie nastawione do pacjentów, potrafiące pracować w grupie, o wysokiej kulturze osobistej.

 

  • języki obce


Znajomość języków obcych to na współczesnym rynku pracy duży atut. W CV podajemy nazwę języka wraz z poziomem znajomości.

 

CV dla kosmetologa – gdzie znaleźć kreator CV za darmo?

 

Nie musimy tworzyć curriculum vitae od postaw w edytorze tekstu – obecnie wiele gotowych szablonów dokumentu znajdziemy w internecie. Po czym poznać dobre, ładnie wyglądające CV? Wzór powinien mieć jednolitą szatę graficzną, pozwalać na dodanie zdjęcia i modyfikowanie sekcji. Istotne, by gotowe CV po uzupełnieniu można było ściągnąć za darmo na swoje urządzenie i wykorzystywać w przyszłości. Bezpłatny kreator CV udostępnia praca.pl. By z niego skorzystać, wystarczy założyć konto – rejestracja jest bezpłatna i szybka.

 

Przykładowy tekst CV kosmetologa:

 

DANE OSOBOWE I KONTAKTOWE

Anna Kwiatkowska
tel.: 111 111 111
e-mail: annakwiatkowska@xxx.com
ul. Kwiatowa 1/11, 11-111 Łódź


PODSUMOWANIE ZAWODOWE
Kosmetologię na Uniwersytecie Łódzkim ukończyłam z wyróżnieniem, a następnie zdobyłam doświadczenie w renomowanej klinice. Pomoc pacjentom to nie tylko moja praca, ale też prawdziwa pasja i powołanie.


DOŚWIADCZENIE
05.2019 – obecnie
Klinika Kosmetologii Estetycznej w Warszawie, stanowisko: kosmetolog estetyczny. Obowiązki: diagnoza pacjentów, kierowanie zabiegami, prowadzenie zabiegów z zakresu chemii kosmetycznej oraz wykorzystujących nowoczesne technologie.

 

01.2019 – 05.2019
Klinika Medycyny Estetycznej w Warszawie stanowisko: stażysta w zespole kosmetologów.
Obowiązki: wykonywanie zabiegów kosmetologicznych, współpraca z pozostałymi członkami zespołu, prowadzenie dokumentacji, obsługa gości kliniki.

 

EDUKACJA
10.2013 – 06.2018 Uniwersytet Medyczny w Łodzi,
magister – kosmetologia
studia I i II stopnia

 

KURSY I SZKOLENIA
02.2019 – kurs Mezoterapii igłowej I-III stopnia, Centrum Szkoleniowe w Łodzi
03.2018 – kurs Stymulatory tkankowe, Centrum Szkoleniowe w Łodzi

 

JĘZYKI
język angielski – poziom biegły
język rosyjski – poziom biegły

 

UMIEJĘTNOŚCI
profesjonalna obsługa pacjentów
wysoka kultura osobista
komunikatywność
samodzielność
dobra organizacja pracy
umiejętność pracy w zespole
prawo jazdy kat. B

 

Więcej artykułów "Zmiana pracy"

Polecane oferty