5 liczb, których umieszczenie powinieneś rozważyć w swoim CV

 
5 liczb, których umieszczenie powinieneś rozważyć w swoim CV

Jeśli chcesz zaimponować rekruterowi dobrym CV, koniecznie opisz w nim swoje osiągnięcia. Najprościej zrobisz to, podając konkrety. Musisz przyznać, że zarządzanie zespołem brzmi bardziej ogólnie niż zarządzanie ośmioosobowym zespołem sprzedawców/marketingowców/inżynierów itd. Dane liczbowe są tym, co może Cię wyróżnić spośród kandydatów piszących ogólnikowo. Oto 5 propozycji liczb do umieszczenia w CV. Niech stanowią przykład i inspirację, którą możesz wykorzystać w pisaniu własnego życiorysu.

 

Wielkość zespołu, jakim zarządzałeś


Tak, jak w wyżej przytoczonym przykładzie, warto podawać konkretne liczby. Kilkuosobowy zespół może kryć w sobie zarówno 3, jak i 9 osób. Podobnie, jeśli jako opiekun klienta biznesowego obsługiwałeś 5, 10 czy 15 dużych firm – wpisz to w swoim CV. Rekruter na pewno doceni takie dane.

 

Doświadczenie w branży


W sekcji doświadczenie zawodowe wymieniamy miejsca pracy, podajemy okresy zatrudnienia, nazwy firm i wykonywane obowiązki. W profilu zawodowym w CV jest miejsce na podsumowanie najważniejszych faktów i pochwalenie się. Tutaj możesz więc wpisać, ile masz lat doświadczenia w branży. Warto pisać konkretnie. Jeśli na Twoim koncie jest awans, to wpisz przykładowo: Od 10 lat pracuję w branży gastronomicznej, od 3 jako manager restauracji.

 

Zaoszczędzony czas dzięki Twoim rozwiązaniom


Pomyśl, czy Twoje pomysły i inicjatywy przyniosły firmie jakieś korzyści. Być może znalazłeś sposób na usprawnienie pracy, wyeliminowałeś to, co było zbędne, usprawniłeś komunikację. Nawet jeśli nie należało to do Twoich podstawowych obowiązków, koniecznie wspomnij o tym w swoim CV. Dzięki temu pokażesz, że jesteś zaangażowanym pracownikiem, który patrzy przyszłościowo, szuka nowych rozwiązań i jest kreatywny.

 

Procent osiągniętego celu sprzedaży

 

Jeśli masz na koncie osiągnięcia związane z realizacją planów sprzedażowych, opisz je w życiorysie. Uwaga! Trzymaj się prawdy i nie koloryzuj.

Wpisywanie konkretnych liczb czy danych procentowych to o wiele lepsze rozwiązanie niż używanie superlatyw. Porównaj zdania:


1. Od stycznia do marca byłem najlepszym pracownikiem działu sprzedaży.

2. W I kwartale 2022 r. zrealizowałem plan sprzedażowy w 110%.
 
Które z nich powie o Tobie więcej?

 

Liczba projektów, w których brałeś udział

 

Pracodawcy cenią sobie szerokie doświadczenie zawodowe. Podanie liczby projektów, w których uczestniczyłeś, to świetny sposób, aby pokazać, że masz dużą wiedzę i umiejętności oraz aby się wyróżnić na tle innych kandydatów.

Więcej artykułów "CV / Życiorys"

Polecane oferty

 • US Client Service Delivery Administrator

  Aon   Kraków    praca stacjonarna
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
  1 godz.
  What the day will look like: Upon collection and reconciliation of insurance documentation, identifying and resolving inconsistencies Making analytical recommendations and interpretations of received data Ensuring data accuracy from vendors Working closely with internal teams to deliver excellent...
 • Pracownik administracyjno-biurowy

  B@T Sp. z o.o.   Mikołów, ul Kościuszki 61F    praca stacjonarna
  specjalista junior / mid / asystent  umowa o pracę  pełny etat   3 900 - 4 300 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  2 godz.
  Zakres obowiązków: Obsługa administracyjna biura; Weryfikacja faktur, umów oraz pozostałych dokumentów finansowych; Współpraca z firmami zewnętrznymi; Zapewnienie płynnego obiegu dokumentów i informacji w firmie;
 • Młodszy specjalista ds. obsługi klienta - branża weterynaryjna

  Vetlab Sp. z o.o.   Katowice, ul. Żeliwna 36    praca stacjonarna
  specjalista junior / mid  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online  aplikuj szybko
  18 godz.
  Zakres obowiązków: Przyjmowanie materiału do badań, Wprowadzanie zleceń badań do programu laboratoryjnego, Telefoniczna i osobista obsługa klientów, Zamawianie i przygotowanie przesyłek kurierskich, Prowadzenie spraw biurowych.
 • Accountant Specialist with French

  Aon   Kraków    praca hybrydowa
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
  19 godz.
  What the day will look like The bookkeeping of general accounting for several pension funds; Processing of repetitive accounting entries; The bookkeeping of investments accounting and real estate accounting; Reporting of investments accounting; Financial documents processing in an accurate and...
 • M&A Project Analyst with English

  Aon   Kraków    praca hybrydowa
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
  19 godz.
  What the day will look like The primary responsibility of the role is to support the practice’s Project Managers based in the United Kingdom with their insurance due diligence enquiries, compilation of their findings and associated report writing. The role will also involve supporting the team in...
 • Client Service Delivery Coordinator with German

  Aon   Kraków    praca zdalna
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
  20 godz.
  What the day will look like As a member of your team, you’d be responsible for ongoing operations and continuous improvement initiatives: Ongoing operations: Monitoring current operations within the team on a daily basis. Managing the workload in line with SLAs by organizing, prioritizing and...

Najnowsze artykuły

Rozpoczęcie Biznesu Online: Twój Przewodnik po Wirtualnej Przedsiębiorczości

Rozpoczęcie Biznesu Online: Twój Przewodnik po Wirtualnej Przedsiębiorczości

Co powstrzymuje Cię przed zarabianiem na swojej wiedzy w sieci? Przekonanie, że są lepsi, że własna działalność to coś skomplikowanego i trudnego? A może lęk przed porażką? Ola Gościniak, absolutna ekspertka w prowadzeniu biznesu online, tłumaczy, że nie ma czego się bać i krok po kroku wyjaśnia, co warto zrobić na początku, by uniknać popularnych błędów i mieć jak najlepszy start na rynku.

Sztuczna inteligencja, naturalna kolej rzeczy – jak gen Z postrzega wpływ rozwoju AI na rynek pracy?

Sztuczna inteligencja, naturalna kolej rzeczy – jak gen Z postrzega wpływ rozwoju AI na rynek pracy?

Rozwój sztucznej inteligencji „jest nieunikniony, z przyszłością nie wygrasz, to nasz naturalny progres, adaptuj się”, komentują młodzi. Jednak czyżby AI było jak pociąg pospieszny, do którego wskoczyliśmy i z którego nie możemy już wysiąść? Z przyjemnością prezentujemy badanie i analizę pani Małgorzaty Madej, zwyciężczyni konkursu Praca.pl dla studentów i uczniów.

Senselier – kim jest? Jak nim zostać?

Senselier – kim jest? Jak nim zostać?

Rośnie grupa konsumentów, którzy zamiast kupować perfumy w sklepie, decydują się na skomponowanie indywidualnego aromatu. Takie perfumy są jak podpis, absolutnie niepowtarzalne, a nosi się je jak ulubioną sukienkę czy krawat. Tworzenie zapachów dla osób, ale i firm, to jedno z zadań senseliera. Co jeszcze robi i jak nim zostać? Opowiada o tym pierwsza w Polsce senselierka Marta Siembab.

Praca w weekendy – gdzie szukać, na co uważać, jak rozliczać?

Praca w weekendy – gdzie szukać, na co uważać, jak rozliczać?

Czy wiesz, że pracodawca ma prawo żądać od Ciebie stawienia się w pracy w sobotę? W przypadku odmowy może Ci grozić nawet postępowanie dyscyplinarne. Wyjaśniamy, na jakich zasadach pracuje się w weekendy w Polsce, do czego ma prawo pracownik, a także kiedy praca w dni wolne to korzystny wybór i kogo najczęściej szukają firmy na weekendy.

Cofnięcie wypowiedzenia – przez kogo, zasady, wzór

Cofnięcie wypowiedzenia – przez kogo, zasady, wzór

Złożyłeś wypowiedzenie o pracę, ale zmieniłeś zdanie: chcesz pozostać w firmie? A może zwolniłeś pracownika, lecz nowe okoliczności sprawiły, że wolałbyś go zatrzymać na stanowisku? Cofnięcie wypowiedzenia o pracę jest możliwe, bardzo istotne są jednak terminy. Oto co musisz wiedzieć o dokumencie cofającym wypowiedzenie.

Zasiłek macierzyński – zasady, wysokość, jak obliczyć, wniosek, dokumenty

Zasiłek macierzyński – zasady, wysokość, jak obliczyć, wniosek, dokumenty

Zasiłek macierzyński to świadczenie ważne dla tysięcy kobiet w Polsce. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko matka dziecka ma prawo do tej pomocy finansowej. Sprawdź, kto i jak długo może pobierać zasiłek macierzyński, a także jak się zmieniła wysokość zasiłku od kwietnia 2023 r.