5 liczb, których umieszczenie powinieneś rozważyć w swoim CV

 
5 liczb, których umieszczenie powinieneś rozważyć w swoim CV

Jeśli chcesz zaimponować rekruterowi dobrym CV, koniecznie opisz w nim swoje osiągnięcia. Najprościej zrobisz to, podając konkrety. Musisz przyznać, że zarządzanie zespołem brzmi bardziej ogólnie niż zarządzanie ośmioosobowym zespołem sprzedawców/marketingowców/inżynierów itd. Dane liczbowe są tym, co może Cię wyróżnić spośród kandydatów piszących ogólnikowo. Oto 5 propozycji liczb do umieszczenia w CV. Niech stanowią przykład i inspirację, którą możesz wykorzystać w pisaniu własnego życiorysu.

 

Wielkość zespołu, jakim zarządzałeś


Tak, jak w wyżej przytoczonym przykładzie, warto podawać konkretne liczby. Kilkuosobowy zespół może kryć w sobie zarówno 3, jak i 9 osób. Podobnie, jeśli jako opiekun klienta biznesowego obsługiwałeś 5, 10 czy 15 dużych firm – wpisz to w swoim CV. Rekruter na pewno doceni takie dane.

 

Doświadczenie w branży


W sekcji doświadczenie zawodowe wymieniamy miejsca pracy, podajemy okresy zatrudnienia, nazwy firm i wykonywane obowiązki. W profilu zawodowym w CV jest miejsce na podsumowanie najważniejszych faktów i pochwalenie się. Tutaj możesz więc wpisać, ile masz lat doświadczenia w branży. Warto pisać konkretnie. Jeśli na Twoim koncie jest awans, to wpisz przykładowo: Od 10 lat pracuję w branży gastronomicznej, od 3 jako manager restauracji.

 

Zaoszczędzony czas dzięki Twoim rozwiązaniom


Pomyśl, czy Twoje pomysły i inicjatywy przyniosły firmie jakieś korzyści. Być może znalazłeś sposób na usprawnienie pracy, wyeliminowałeś to, co było zbędne, usprawniłeś komunikację. Nawet jeśli nie należało to do Twoich podstawowych obowiązków, koniecznie wspomnij o tym w swoim CV. Dzięki temu pokażesz, że jesteś zaangażowanym pracownikiem, który patrzy przyszłościowo, szuka nowych rozwiązań i jest kreatywny.

 

Procent osiągniętego celu sprzedaży

 

Jeśli masz na koncie osiągnięcia związane z realizacją planów sprzedażowych, opisz je w życiorysie. Uwaga! Trzymaj się prawdy i nie koloryzuj.

Wpisywanie konkretnych liczb czy danych procentowych to o wiele lepsze rozwiązanie niż używanie superlatyw. Porównaj zdania:


1. Od stycznia do marca byłem najlepszym pracownikiem działu sprzedaży.

2. W I kwartale 2022 r. zrealizowałem plan sprzedażowy w 110%.
 
Które z nich powie o Tobie więcej?

 

Liczba projektów, w których brałeś udział

 

Pracodawcy cenią sobie szerokie doświadczenie zawodowe. Podanie liczby projektów, w których uczestniczyłeś, to świetny sposób, aby pokazać, że masz dużą wiedzę i umiejętności oraz aby się wyróżnić na tle innych kandydatów.

Więcej artykułów "CV / Życiorys"

Polecane oferty