CV Fryzjer – jak napisać poprawnie CV?

 
CV Fryzjer – jak napisać poprawnie CV?

Praca jako fryzjer w renomowanym salonie, stałe klientki i klienci, którzy w pełni Ci ufają, komunikatywny, uczciwy pracodawca, umiejący docenić zaangażowanie swoich pracowników… Jeśli właśnie szukasz zatrudnienia, chcesz znaleźć je dokładnie w takim miejscu, musisz przygotować dobre CV. Tutaj jednak pojawia się pytanie: dobre, czyli jakie? Ten dokument musi być oryginalny, pozwolić Ci wyróżnić się z tłumu i pokazać Twoje profesjonalne oblicze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak szybko przygotować efektowne i poprawne CV oraz gdzie znaleźć prosty, darmowy kreator CV.

 

CV dla fryzjera – jak napisać? Jaki format?

 

Zacznijmy od kwestii formalnych. Jak napisać poprawnie CV? Przede wszystkim pamiętaj, by zawrzeć wszystkie niezbędne punkty życiorysu zawodowego. Są to:

  • dane kontaktowe,
  • doświadczenie,
  • edukacja,
  • poziom znajomości języków,
  • umiejętności/ kursy/ szkolenia,
  • klauzula RODO.

 

Dodatkowo warto w CV zamieścić zdjęcie. Fotografia nie powinna być zdjęciem z wakacji, z dzieckiem czy ze znajomymi…. Ma przedstawiać Ciebie, Twój styl, ale też profesjonalizm. Możesz wyrazić siebie, ale pokaż też, że będziesz dobrym pracownikiem. Kolejną dodatkową sekcją w CV są zainteresowania. Jedni twierdzą, że to zbędny element, nieodnoszący się przecież do pracy samej w sobie. Inni, że to szansa na znalezienie wspólnego języka z szefem już na starcie, zyskanie kilku punktów przewagi nad innymi kandydatami. Decyzja, czy dodać tę informację, należy do Ciebie, ale jeśli zdecydujesz się na umieszczenie hobby, pamiętaj, by nie wpisywać banałów – muzyka, sport i podróże nikogo nie zainteresują.

 

Rekomendujemy natomiast zdecydowanie, aby w CV zamieścić podsumowanie zawodowe. Są to 2-3 zdania opisujące, w czym jesteś najlepszy/najlepsza i jakie są Twoje cele zawodowe.

 

Pisanie CV warto zacząć od określenia wszystkich danych, które trzeba w tym dokumencie zawrzeć. Sprawdź więc, kiedy skończyłeś/aś szkołę, w jakim czasie odbywały się praktyki itd. Przy opisie kształcenia zawodowego fryzjera bardzo ważna jest precyzja. Spisz też dokładnie szkolenia. Ponadto w swoim CV fryzjer powinien umieścić informację o swoich umiejętnościach miękkich, przydatnych w pracy z klientami. Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, entuzjazm i pozytywne nastawienie, ale też kreatywność i samodzielność na pewno zostaną dobrze odebrane przez pracodawcę. Krótko mówiąc, pokaż w życiorysie zawodowym, że praca jako fryzjer to dla Ciebie coś więcej niż sposób na zarabianie pieniędzy.

 

Gotowe CV należy zapisać w formacie PDF. Dlaczego? To format, w którym dokument wygląda identycznie niezależnie od tego, na jakim urządzeniu jest otwierany. Nie ma więc ryzyka, że zdjęcie się nie wyświetli, a kolumny przypadkowo poprzesuwają.


Pisanie CV – jakiego kreatora CV użyć?

 

Rozmieszczenie wszystkich rubryk w dokumencie, tak by całość wyglądała estetycznie i była czytelna, nie zawsze jest łatwa. W internecie znajdziesz liczne gotowe szablony, które wystarczy uzupełnić i jak najbardziej możesz z nich skorzystać. Profesjonalne CV dla fryzjera łatwo przygotujesz na naszym portalu.

 

Praca.pl udostępnia darmowy kreator CV. Jak to działa? Wystarczy, że zalogujesz się na konto kandydata i otworzysz narzędzie do edytowania życiorysu. Znajdziesz tam rubryki do wypełnienia. Nie przegapisz więc żadnego ważnego elementu. Możesz także samodzielnie dodać nowe rubryki, np. dodatkowe umiejętności w CV. Gdy wszystko będzie gotowe, po prostu zapisz CV w swoim koncie kandydata i aplikuj za pośrednictwem praca.pl. Możesz również zapisać dokument w formacie PDF i ściągnąć CV na swój komputer czy telefon.

 

Więcej artykułów "CV / Życiorys"

Polecane oferty