CV Informatyk – wskazówki jak napisać dobre CV

 
CV Informatyk – wskazówki jak napisać dobre CV

Mówi się, że praca w IT leży na ulicy, że to branża bardzo chłonna na nowe talenty. Nie oznacza to bynajmniej, że aby zdobyć stanowisko informatyka, programisty czy testera, wystarczy wyłącznie wyrazić taką chęć i czekać na intratne propozycje zatrudnienia. Pracodawcy oczekują bowiem wielu praktycznych umiejętności, odpowiedzialności, umiejętności pracy w zespole, samodzielności i przede wszystkim – profesjonalizmu. Jak pokazać, że jesteś kandydatem/kandydatką o takich właśnie cechach? Udowodnisz to, wysyłając profesjonalne CV do pracy.

 

Jak napisać CV informatyka?

 

CV informatyka może mieć postać tradycyjnego dokumentu z chronologicznym układem treści, może też mieć bardziej kreatywny format. Wszystko zależy od Ciebie, tego, do jakiej firmy aplikujesz i na jakie stanowisko. Ważne, aby życiorys zawodowy był odpowiedzią na wymagania pracodawcy wobec kandydata do pracy, które są zawarte w ogłoszeniu.

 

Podkreśl więc te punkty w Twoim doświadczeniu zawodowym i wykształceniu, które pracodawca ujął w wymaganiach. Warto też zastanowić się, jakie inne umiejętności, mogą się przydać w danej pracy. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli przygotowujesz CV informatyka bez doświadczenia. Przy przebranżowieniu oraz zaraz po studiach podaj właśnie te aktywności (nawet pozazawodowe), cechy czy umiejętności, które mogą być cenne z punktu widzenia pracodawcy.

 

Przejdźmy do formalności. CV musi zawierać Twoje dane kontaktowe, doświadczenie zawodowe (jeśli je posiadasz), wykształcenie (także jeśli nie jest związane z informatyką), poziom znajomości języków obcych, kursy/szkolenia/umiejętności, klauzulę RODO. Opcjonalnie można dodać zdjęcie, zainteresowania oraz profil zawodowy, czyli inaczej mówiąc, podsumowanie zawodowe. Te elementy, choć nie są obowiązkowe, mogą dać Ci szansę na wyróżnienie się spośród innych aplikujących.

 

Wygląda na skomplikowane? Dobra wiadomość jest taka, że przy tworzeniu CV możesz skorzystać z małej pomocy.

 

Generator CV – gdzie znaleźć darmowy?

 

W internecie znajdziesz liczne gotowe szablony CV, wzory do uzupełnienia. Nim jednak wybierzesz jeden z nich i przystąpisz do uzupełnienia danych, sprawdź, czy na pewno będziesz mógł/mogła pobrać CV dla informatyka zupełnie za darmo. Na części stron tego typu generatory dokumentów są bowiem płatne, a niekiedy taka informacja pojawia się, dopiero gdy użytkownik chce zapisać uzupełniony dokument.

 

Posiadacze darmowego konta na praca.pl mają dostęp do ciekawego, a jednocześnie prostego w obsłudze i zupełnie darmowego narzędzia, jakim jest kreator CV. W generatorze znajdziesz obligatoryjne punkty życiorysu, które wystarczy uzupełnić. Możesz też dodać kolejne, własne sekcje. Praca jako informatyk wymaga dużej dokładności, dlatego CV powinno być pozbawione błędów językowych. Kreator CV praca.pl podkreśla na czerwono literówki i błędy, dlatego nic Ci nie umknie. Praca w branży IT przyciąga dobrymi stawkami, możliwością rozwoju w dużych, międzynarodowych firmach. Profesjonalne i bezbłędne CV pozwoli Ci znaleźć zatrudnienie na miarę Twoich oczekiwań. Przygotuj je już dziś!

 

Więcej artykułów "CV / Życiorys"

Polecane oferty