Lista stanowisk - Recepcjonistka / Recepcjonista

Polecane oferty - Administracja biurowa

Recepcjonistka / Recepcjonista

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Recepcjonista w administracji biurowej jest osobą, która odpowiada za obsługę gości odwiedzających firmę. Dba on o dobry wizerunek przedsiębiorstwa, jest odpowiedzialny za pierwsze wrażenie, kontakt z gośćmi i umawianie spotkań.Do jego obowiązków należą m.in. organizacja i zapewnienie prawidłowej pracy recepcji, zarządzanie korespondencją, kontakt z kurierami czy utrzymanie sprawnego i prawidłowego obiegu dokumentów. Osoba ta współpracuje z wewnętrznymi działami organizacji i stanowi dla nich wsparcie w prostych działaniach. Recepcjonista w administracji biurowej najczęściej odpowiada także za obsługę centrali telefonicznej, a więc połączenia przychodzące i wychodzące. Osoba ta nierzadko musi opracowywać dokumenty i zestawienia w zakresie administracyjnym, zarządzać salami konferencyjnymi, organizować podróże służbowe czy zamawiać artykuły biurowe.


WYMAGANIA


Podstawowym kryterium wymaganym przez pracodawców dla tego stanowiska jest dobra organizacja pracy. Bardzo istotne są również komunikatywność, wysoka kultura osobista, łatwość nawiązywania kontaktów i samodzielność w realizacji działań. Konieczna do pracy jest często dobra znajomość pakietu biurowego MS Office. W zależności od charakteru działania firmy konieczna może być znajomość języka obcego, a najczęściej spotykanym warunkiem jest podstawowa znajomość języka angielskiego. Cenione są takie cechy jak: rzetelność, dynamika działania oraz dokładność i zaangażowanie. Mile widziane jest wcześniejsze doświadczenie na tym stanowisku.


WARUNKI PRACY


Z uwagi na specyfikę działania miejsce pracy dla tego stanowiska znajduje się najczęściej w punkcie biura lub biurowca zlokalizowanym blisko wejścia do obiektu. Wiele firm, zwłaszcza międzynarodowych, oferuje pracownikom możliwość podnoszenia kwalifikacji czy programy benefitowe.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Pracy na tym stanowisku można szukać w szeregu firm, w których, z uwagi na ich wielkość lub sposób funkcjonowania, konieczne jest posiadanie pracownika w tym charakterze. Są to najczęściej firmy zatrudniające kilkadziesiąt osób, posiadające wiele biur w jednym budynku.


ZAROBKI


Zarobki na tym stanowisku nie należą do najwyższych. Miesięczne wynagrodzenie recepcjonisty w administracji biurowej wynosi najczęściej 2–3 tys. zł brutto.

Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Administracja biurowa