Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Architekt

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Architekt - realizator zleceń na realizacje obiektów architektonicznych. Zawód architekta jest trudny do zdefiniowania, należy do zawodów interdyscyplinarnych. Do architektów zalicza się: artystów, inżynierów, kierowników budowy, urbanistów, ruralistów, architektów krajobrazi oraz architektów wnętrz.


WYMAGANIA

Osoba na tym stanowisku musi ukończyć studia wyższe na kierunku architektura i urbanistyka. Architekci, którzy chcą samodzielnie wykonywać zawód muszą należeć do izby architektów i opłacać miesięczne składki. Po kilku latach praktyki architekt zdaje egzamin zawodowy przed lokalną komisją egzaminacyjną, która przyznaje uprawnienia zawodowe. Osobę na tym stanowisku musi odznaczać: wyobraźnia, uzdolnienia plastyczne, wrażliwość na kolor, formę i przestrzeń, umiejętność rysunku technicznego i plastycznego, znajomość materiałoznawstwa oraz sztuki konstruktorskiej. Ponadto istotna jest biegła obsługa komputera.


WARUNKI PRACY

Architekt pracuje w pracowni architektonicznej. Początkowo zajmuje się pracami pomocniczymi przy wykonywaniu elementów dokumentacji technicznej. Następnie włączany jest w prace koncepcyjne i kontakty z klientami. Do jego głównych zadań należy: opracowywanie projektów obiektów nowych i projektów przebudowy, modernizacji i adaptacji, nadzór nad realizacją projektów.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Architekt może pracować w pracowni architektonicznej, gdzie ma możliwość awansu i może uzyskać np. pozycję partnera lub może pracować samodzielnie. Samodzelne wykonywanie zawodu wymaga uzyskania uprawnień budowlanych oraz przynależności do członków izby architektów.


ZAROBKI

Zarobki architektów kształtują się w granicach od 3000 zł do 7000 zł. Pensja uzależniona jest od doświadczenia, prestiżu firmy, ilości zleceń.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Architekt

zobacz więcej ofert pracy dla Architekt