Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Magister Farmacji

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Magister Farmacji to osoba, która wytwarza i wydaje za opłatą, leki złożone i recepturowe oraz informuje pacjentów o działaniu i dawkowaniu leków, a także kontroluje stan magazynowy apteki.


WYMAGANIA

Magister Farmacji powinien mieć wykształcenie wyższe farmaceutyczne i umiejętność obsługi komputera (pakiet MS Office) oraz odbyty już staż zawodowy. Ponadto, niezbędna jest dobra kondycja fizyczna (praca zazwyczaj wykonywana na stojąco) oraz dobry wzrok. Pracownik ten powinien też cechować się, m.in.: zaangażowaniem, precyzją, cierpliwością, samodzielnością, dokładnością oraz kreatywnością, wysokimi zdolnościami komunikacyjnymi i interpersonalnymi.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest pomieszczenie zamknięte. Jest to praca samodzielna. Zawód ten wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi. Magister farmacji pracując z lekami i substancjami chemicznymi jest narażony, np. na podrażnienia skóry. Jest to praca zazwyczaj stojąca, stąd występują choroby kończyn dolnych oraz kręgosłupa. Pracownik ma możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w profesjonalnych szkoleniach. Czas pracy w aptece zazwyczaj - zmianowy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Magister Farmacji może być zatrudniony, np. w aptece, hurtowni leków, w laboratorium lub firmie farmaceutycznej, np. na stanowisku kierownika produkcji lub kontroli jakości czy handlowca.


ZAROBKI

Gratyfikacja pracownika tego jest różna - w zależności od miejsca pracy i położenia geograficznego. Magister farmaceuci w aptece otrzyma średnio między 1,800 tys. zł - 4000 zł miesięcznie. Natomiast w międzynarodowym koncernie farmaceutycznym na niższych stanowiskach można zarobić w granicach 3,5 zł - 7 tys. zł.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Magister Farmacji

zobacz więcej ofert pracy dla Magister Farmacji