Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Technik farmaceutyczny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Technik farmaceutyczny zajmuje się między innymi sporządzaniem, wytwarzaniem, wydawaniem wyrobów medycznych oraz produktów leczniczych (jednak nie mogą one mieć w swoim składzie substancji wymienionych w ustawie o prawie farmaceutycznym). W trakcie wykonywania obowiązków obsługuje aparaturę i urządzenia laboratoryjne. Jest też odpowiedzialny za czynności organizacyjne w punktach aptecznych, np. sprawdzanie stanów magazynu, kontrolowanie terminów ważności produktów itp.

 

WYMAGANIA

 

Ważne jest przede wszystkim zdobycie odpowiedniego wykształcenia. Pracodawcy poszukują albo techników farmacji (tytuł przyznawany po ukończeniu 2,5-letniej szkoły policealnej, zakończonej egzaminem), albo magistrów farmacji. Do wykonywania fachowych czynności w zawodzie (po ukończeniu szkoły policealnej) niezbędne jest również ukończenie praktyk, których przebieg reguluje odpowiednie rozporządzenie ministra zdrowia. Przyszłemu technikowi farmaceutycznemu przydaje się też wiedza z zakresu między innymi biologii, chemii czy matematyki.

Dużą uwagę należy zwrócić również na kompetencje miękkie. W zawodzie przydatne są takie cechy osobowości jak: odpowiedzialność, zorganizowanie, samodzielność, sumienność, komunikatywność, cierpliwość.

 

WARUNKI PRACY

 

Warunki są zależne od miejsca zatrudnienia. W aptece to najczęściej 8-godzinnym systemem pracy w pozycji stojącej. Często dochodzi do kontaktu z klientami o różnych dolegliwościach, dlatego ważne jest przestrzeganie zasad higieny i aseptyki.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Najbardziej popularnymi miejscami pracy technika farmaceutycznego są apteki oraz pracownie farmaceutyczne. Osoba z odpowiednimi kwalifikacjami może również znaleźć zatrudnienie w przemyśle chemicznym lub zielarskim.

 

ZAROBKI

 

Najczęściej oferowane zarobki na stanowisku technika farmaceutycznego to od 2500 do 3500 zł. Z reguły firmy prowadzące rekrutację na to stanowisko zapewniają benefity w postaci karnetów sportowych czy opieki medycznej.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Technik farmaceutyczny

zobacz więcej ofert pracy dla Technik farmaceutyczny