Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Franczyzobiorca

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

To osoba prowadząca własną działalność gospodarczą, która podejmuje współpracę z większą firmą i prowadzi przedsiębiorstwo pod jego marką. Franczyzobiorca przekazuje firmie, z którą podpisał umowę, część zysków z działalności oraz zazwyczaj jest zobowiązany do prowadzenia biznesu zgodnie z otrzymanymi założeniami danej marki. Franczyzobiorca przechodzi szkolenia oraz korzysta z doświadczeń franczyzodawcy, by efektywnie rozwijać swoją działalność. Podpisując umowę z większą firmą franczyzobiorca nakłada na siebie m. in. obowiązek zaopatrywania się u konkretnego dostawcy, prowadzenia działań reklamowych i promocyjnych oraz zgodę na kontrolę.

 

WYMAGANIA

Jednym z podstawowych wymagań, które stawia się przed franczyzobiorcami, jest posiadanie lub też chęć otworzenia własnej działalności gospodarczej. Atutem jest również doświadczenie w sprzedaży i/lub obsłudze klienta, również w branży franczyzodawcy. Bardzo ważne są również określone cechy charakteru takie jak nastawienie na odniesienie sukcesu, cierpliwość, chęć rozwijania działalności (często firmy podpisują wieloletnie umowy). Franczyzobiorca musi również wyróżniać się przedsiębiorczością oraz komunikatywnością. Niezbędne są również kompetencje w zarządzaniu zespołem oraz motywowaniu pracowników.

 

WARUNKI PRACY

Warunki pracy franczyzobiorcy są różne w zależności od wybranej branży oraz firmy, z którą podpisuje umowę.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

W portalach zajmujących się publikacją ofert pracy jest wiele propozycji współpracy dla franczyzobiorców. Osoby zainteresowane tym sposobem zatrudnienia mają możliwość założenia własnej działalności w różnych branżach, np. edukacyjnej czy gastronomicznej.

 

ZAROBKI

Zarobki franczyzobiorcy są uzależnione od osiąganych wyników i są zazwyczaj wypłacane w systemie prowizyjnym. 

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Franczyzobiorca

zobacz więcej ofert pracy dla Franczyzobiorca