Lista stanowisk - Fotograf

Polecane oferty - Grafika / Fotografia / Kreacja

  • Operator DTP

    Enaf Sp. z o.o.   Piastów    praca stacjonarna   za 2 dni wygasa
    pracownik fizyczny  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    Zadania: 60% czasu Twojej pracy to nudy: zwykłe montaże i wysyłka prac do druku;

Fotograf

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Zawód fotografa polega na utrwalaniu osób, rzeczy, przyrody, martwej natury itp. za pomocą aparatu cyfrowego lub analogowego. Do głównych obowiązków fotografa należy: organizacja stanowiska pracy, planowanie działalności gospodarczej, dobieranie rekwizytów do ujęć fotograficznych oraz materiałów fotograficznych, wykonywanie różnego typu fotografii (portretowych, reklamowych i in.), prowadzenie obróbki chemicznej i cyfrowej materiałów fotograficznych, archiwizacja prac.

WYMAGANIA

Fotografem może zostać każdy niezależnie od wykształcenia. Wystarczy posiadanie odpowiednich umiejętności. Mimo to wskazane jest wykształcenie w kierunku fotografii albo ukończenie specjalistycznych kursów. Można także podjąć studia na kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii lub czysto fotograficzne. Oprócz wiedzy czysto technicznej kształtuje się na nich również wrażliwość artystyczną przyszłego fotografa. Fotograf musi charakteryzować się: ostrością wzroku, rozróżnianiem barw, spostrzegawczością, refleksem, koncentracją uwagi, dobrą koordynacją wzrokowo - ruchową, komunikatywnością, umiejętnością przekonywania i negocjowania, dokładnością, cierpliwością.

WARUNKI PRACY

Fotograf pracuje w wielu miejsach. Może to być zakład fotograficzny, prywatne mieszkanie, instytucja czy otwarta przestrzeń. Czas pracy zależy od potrzeb klienta, pory dnia i pogody. Godziny pracy nie są stałe, fotograf może pracować także w święta i niedziele. Pracując w tym zawodzie trzeba liczyć się z możliwością narażenia na działanie szkodliwych substancji chemicznych oraz promieniowania elektromagnetycznego.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Fotograf może szukać zatrudnienia w zakładach fotograficznych, w redakcjach gazet, w agencjach modelek, w domach mody oraz we wszelkiego typu placówkach, wymagających wiedzy i umiejętności artystycznych. Fotograf może także założyć własną działalność i pracować na własny rachunek.

ZAROBKI

Zarobki uzależnione są od ilości i jakości przyjmowanych zleceń. Fotograf może wyceniać poszczególne zdjęcia, serie zdjęć lub obsługę konkretnej imprezy. Wzięty fotograf może zarabiać nawet po kilka czy kilkanaście tysięcy miesięcznie. trzeba przy tym pamiętać, że zarobki nie są regularne.

Praca Fotograf
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Stolarz – co robi, czy to opłacalne, jak zostać?

Zapotrzebowanie na osoby wykonujące usługi stolarskie jest wysokie – pracownik obróbki drewna i stolarz to zawody deficytowe we wszystkich województwach. Tymczasem chętnych do nauki stolarstwa brakuje. Czy dziś praca w warsztacie stolarskim może się opłacać, kim jest ebenista oraz ile zarabia stolarz w Polsce? Oto krótki przewodnik po jednym z najstarszych rzemiosł świata.

Społeczność internetowa wokół marki własnej – jak stworzyć? Porady, najczęstsze błędy

Rozwijanie społeczności online to nie tylko strategia marketingowa, ale również sztuka zrozumienia i współpracy z ludźmi – podkreśla Ola Gościniak, ekspertka ds. rozwijania biznesu online. W tym obszernym poradniku wskazuje najczęściej popełniane błędy w tworzeniu społeczności, a także wyjaśnia, jak uniknąć pułapek oraz co każdy właściciel marki powinien wiedzieć o swojej grupie docelowej.

Szklane ściany, szklane ruchome schody. Równouprawnienie na rynku pracy to wciąż fikcja?

Udział kobiet w zarządach spółek handlowych wynosi tylko 25%, najmniej licznie są reprezentowane w spółkach akcyjnych i z o.o., co pokazuje, że im wyższe szczeble zarządzania, tym mniej kobiet – zauważa dr Anna M. Górska, dyrektorka Centrum Badań Kobiet i Różnorodności w Organizacjach z Akademii Leona Koźmińskiego. Na czym faktycznie polegają szklane bariery, które blokują kobiety w pracy?

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności

Pomysł spania w czasie pracy może wywoływać co najmniej konsternację, niemniej zamknięcie oczu nawet na kilkanaście minut pozwala na nieocenioną regenerację sił i wzrost kreatywności. Potwierdzają to liczne badania, a jedno z nich dowodzi, że mózgi osób praktykujących drzemki są większe i wolniej się starzeją. Korzyści zdrowotne drzemki w pracy są wyraźne, ale co na to polskie prawo pracy?

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. – Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Właśnie trwa rekrutacja do polskiej stacji antarktycznej. Czy warto się zgłosić?