Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Administrator Serwerów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Administrator Serwerów to osoba, która jest odpowiedzialna za utrzymanie i obsługę serwerów, czyli specjalnych "komputerów", na których przechowywane są zasoby użytkowników Internetu (np. stron internetowych). Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: administrowanie serwerami, współrealizowanie procesów utrzymania i rozwoju serwerów, uczestniczenie w opracowywaniu i wdrażaniu instrukcji w zakresie administrowania serwerami, utrzymywanie bezpieczeństwa systemów informatycznych, analiza wskaźników wydajności oraz przygotowywanie rozwiązań, mających na celu usprawnienie funkcjonowania systemów, a także przygotowanie analiz i raportów dla przełożonych związanych z budową, rozwojem i eksploatacją serwerów, monitoring serwerów.


WYMAGANIA

Administrator Serwerów powinien mieć wykształcenie wyższe informatyczne, techniczne lub wykształcenie średnie informatyczne. Ważne jest, aby osoba na tym stanowisku posiadała zaawansowaną wiedzę z zakresu serwerów IT, umiejętność zarządzania systemami linux, unix, windows, znała zagadnienia związane z sieciami lan oraz bazy danych i SQL. Wymagana jest też bardzo dobra znajomość j. angielskiego i obsługi sprzętu komputerowego. Mile widziane jest również doświadczenie na stanowisku o analogicznym zakresie obowiązków (zarządzanie średnimi i dużymi sieciami oraz projektami opartymi o serwery). Poza tym administrator Serwerów powinien też cechować się, m.in.: dobrym zmysłem organizacyjnym, analitycznym myśleniem, łatwością w nawiązywaniu kontaktów, rzetelnością, obowiązkowością, umiejętnością pracy pod presją czasu, a także dyspozycyjnością.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy biuro firmy - pomieszczenie zamknięte. Jest to praca siedząca, przed komputerem. Zawód ten wymaga ciągłego śledzenia zmian na rynku informatycznym. Osoba na tym stanowisku ma możliwość pogłębiania wiedzy i umiejętności (szkolenia, konferencje itd.) oraz możliwość awansu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Administrator Serwerów może pracować w branży: Informatyka/Administracja, a także we wszystkich firmach i instytucjach administracyjnych.


ZAROBKI

Zarobki administratora serwerów wahają się w dość szerokim przedziale, mimo iż pracownik ten to poszukiwany i bardzo ceniony specjalista. Wysokość pensji zależy od umiejętności pracownika oraz od zasobności firmy. Wynagrodzenie kształtuje się w granicach 2 tys. zł - 10 tys. zł i wyżej.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Administrator Serwerów

zobacz więcej ofert pracy dla Administrator Serwerów