Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Administrator Windows

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku administratora Windows należy nadzór nad infrastrukturą opartą o środowisko Windows, testowanie nowych aplikacji, jak również monitorowanie wydajności systemów. Administrator Windows zajmuje się również bieżącym rozwiązywaniem problemów z zakresu środowiska Windows oraz rozwijaniem i wdrażaniem skryptów VBS i PowerShell.

 

WYMAGANIA

Administrator Windows powinien legitymować się poskiadaniem wyższego wykształcenia informatycznego, jak również doświadczeniem w administrowaniu systemami serwerowymi Windows. Istotna jest również znajomość Reporting Services i Active Directory oraz umiejętność pisania skryptów PowerShell i VBS. Ważna jest również umiejętność tworzenia i odczytywania dokumentacji technicznej. Na tym stanowisku niezbędna jest również bardzo dobra lub biegła znajomość języka angielskiego.

 Administrator Windows powinien charakteryzować się wysokimi zdolnościami analitycznymi oraz umiejętnością efektywnego rozwiązywania problemów technicznych. Na tym stanowisku istotna jest również zdolność i chęć do pracy zespołowej oraz kreatywność.

 

WARUNKI PRACY

Praca na stanowisku administratora Windows jest pracą stacjonarną, biurową, wykonywaną zazwyczaj w siedzibie firmy. Wiąże się ona z dużą dawką sytuacji stresowych oraz koniecznością szybkiego podejmowania decyzji i pokonywania sytuacji kryzysowych.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Najczęściej administrator Windows może znaleźć zatrudnienie w firmach z branży IT, oferujących usługi i produkty informatyczne dla różnego typu klientów.

 

ZAROBKI

Zarobki administratora Windows są zależne od posiadanych kwalifikacji oraz doświadczenia. Osoby zaczynające swoją karierę na tym stanowisku najczęściej zarabiają ok. 2000 zł, jednak doświadczeni administratorzy Windows mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 7500 zł i benefity w postaci szkoleń, dofinansowania kursów językowych czy prywatnej opieki medycznej.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Administrator Windows

zobacz więcej ofert pracy dla Administrator Windows