Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Security Engineer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Security Engineer to stanowisko, na którym pracownik jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo funkcjonujących w danej firmie czy instytucji sieci zawierające ważne z jej punktu widzenia dane. W razie potrzeby reaguje na występujące zagrożenia i przeciwdziała ewentualnym skutkom awarii czy włamania. Regularnie przeprowadza audyty bezpieczeństwa istniejących aplikacji czy serwisów i kontroluje czy działają one zgodnie z przyjętymi standardami.

Opracowuje konfiguracje dla systemów IT pod kątem ich bezpieczeństwa, wdraża nowe rozwiązania, a wcześniej przeprowadza testy ich sprawności. Udziela także profesjonalnych porad w tym zakresie. Po zakończeniu projektu swoją pracę dokumentuje poprzez raporty i inną dokumentację techniczną.


WYMAGANIA

 

Preferowane przez pracodawców jest ukończenie kierunków o specjalności informatyka lub telekomunikacja. Nie jest to jednak jedyna opcja, bowiem osoby, które ukończyły inny kierunek studiów mogą go zastąpić udokumentowanym doświadczeniem zawodowym w branży oraz praktyczną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa sieci.

Wymogiem koniecznym jest znajomość zagadnień takich, jak firewalle, serwery autoryzacji, VPN, proxy, serwery filtrujące, bezpieczeństwo aplikacji www, SOX, Active Directory; systemów bezpieczeństwa informatycznego SIEM czy systemów zapobiegania włamaniom do sieci i ich ochrony. Zaletą jest posiadanie odpowiednich certyfikatów zawodowych np. CCNA czy CCNP security.

Do efektywnej pracy na tym stanowisku konieczna jest znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie B2 oraz kompetencje miękkie: otwarty umysł, kreatywność, skrupulatność czy terminowość.


WARUNKI PRACY

 

Security Engineer pracuje przede wszystkim stacjonarnie w biurze firmy. Jego podstawowym narzędziem pracy jest komputer, dzięki któremu może na bieżąco dbać o bezpieczeństwo firmowych sieci. Pod jego opieką znajduje się serwerownia, czyli miejsce kluczowe dla prawidłowej pracy firmy pod kątem technologicznym. Uczestniczy także w spotkaniach projektowych oraz spotkaniach z klientami, podczas których prezentuje im przygotowane rozwiązania. Ze względu na rozproszenie terytorialne oddziałów firmowych czy siedzib klientów, może też być zmuszony do wyjazdów służbowych.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Systematycznie rosnący poziom informatyzacji otaczającego nas świata sprawia, że Security Enginneer nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Specjalistów w tym zakresie potrzebują wszelkie podmioty, którym zależy na bezpieczeństwie swoich danych w sieci m.in. różnej wielkości firmy (zwłaszcza telekomunikacyjne czy banki, które dbają o poufność danych klientów), jak również instytucje publiczne, w tym urzędy i inne jednostki administracji centralnej i samorządowej.


ZAROBKI


Security Engineer nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia, jak również może liczyć na atrakcyjną, znaczenie przekraczającą średnią krajową pensję. Wynagrodzenie na tym stanowisku przeciętnie wynosi niecałe 5 tys. zł netto, a najlepiej wynagradzani otrzymują nawet pond 8 tys. zł. Na starcie kariery można zaś liczyć na ponad 2,5 tys. zł. Pensja zależy od umiejętności, doświadczenia zawodowego i posiadanych certyfikatów zawodowych.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Security Engineer

zobacz więcej ofert pracy dla Security Engineer