Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Tajemniczy klient, zgodnie z „tajemniczą” nazwą stanowiska, wykonuje dość niecodzienne obowiązki. Osoba zatrudniona w tym charakterze ma niepostrzeżenie kontrolować to, co do kontroli jej zlecono. Zleceniodawca może być właścicielem restauracji lub innego lokalu, chcącym dowiedzieć się, czy pod jego nieobecność zatrudniani przez niego pracownicy wykonują swoje obowiązki, obsługa stoi na wysokim poziomie, a godziny pracy są bezwzględnie dotrzymywane. W praktyce tajemniczy klient funkcjonuje najczęściej w branży gastronomicznej. To właśnie w niej tak istotne jest wrażenie klienta, a rozpoznanie tego wrażenia jest możliwe tylko wtedy, gdy obsługa nie będzie wiedziała że jest obserwowana. Mystery shopper przychodzi więc do restauracji, zamawia stolik i przegląda menu, wybierając z niego to, co polecił zleceniodawca. Po posiłku płaci i wychodzi zupełnie jak każdy inny klient restauracji czy klubu. Z tą jedynie różnicą, że składa szczegółową relację właścicielowi knajpy, a ten zwraca mu pieniądze wydane na posiłek.


WYMAGANIA

Przed osobami zatrudnianymi w charakterze tajemniczego klienta nie stawia się żadnych formalnych wymogów kwalifikacyjnych, związanych z posiadanym przez nie wykształceniem czy doświadczeniem zawodowym. Jedyne co jest w tym przypadku istotne to zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków i niezwracanie na siebie uwagi. W przypadku tajemniczych klientów zatrudnianych przez magazyny kulinarne wymogi będą oczywiście znacznie bardziej rozbudowane, jednak także i tym razem ważniejsze niż wykształcenie i doświadczenie okażą się praktyczne uzdolnienia i cechy personalne.


WARUNKI PRACY

Praca mystery shoppera należy do dość mało popularnych, lecz niezwykle ciekawych i emocjonujących. Osoby ją wykonujące mogą poczuć się nieco jak „tajni agenci”, a oprócz wynagrodzenia otrzymują także darmowy posiłek w, przeważnie, prestiżowych i drogich restauracjach.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zatrudnienie w charakterze tajemniczego klienta oferują przeważnie właściciele dużych, prestiżowych restauracji.


ZAROBKI

Zarobki tajemniczego klienta są niezwykle trudne do określenia i zależne od indywidualnej umowy pomiędzy stronami.