NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Makijażystka

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Makijażystka, często omyłkowo utożsamiana z wizażystką, stylistką, a nawet kosmetyczką, jest osobą specjalizującą się w przygotowywaniu wyłącznie makijażu. Warto w tym miejscu uściślić także pozostałe pojęcia - wizażystka zajmuje się przygotowywaniem całościowego wyglądu (a więc makijażu, fryzury i garderoby) danej osoby, stylistka skupia się wyłącznie na garderobie, zaś kosmetyczka jest pracownikiem salonu kosmetycznego, zajmującego się tak makijażem, jak i szeregiem zabiegów pielęgnacyjnych. Makijażyści i makijażystki specjalizują się przeważnie w wykonywaniu makijaży okolicznościowych określonego rodzaju, przeznaczonego na wesela, bankiety, spotkania służbowe, pokazy mody, sesje zdjęciowe, etc.


WYMAGANIA

Do zawodu makijażystki prowadzi kilka alternatywnych dróg - pierwszą z nich jest ukończenie jednej z licznych szkół makijażu, wizażu i stylistyki, lub wzięcie udziału w adekwatnym szkoleniu. Jest to okazja to zdobycia praktycznych umiejętności niezbędnych w przyszłej karierze zawodowej. Wielu kandydatów decyduje się także na podjęcie praktyk w salonie wizażu, perfumerii lub innym miejscu o podobnym charakterze. Znawcy tematu zwracają szczególną uwagę na konieczność dogłębnej obserwacji i ciągłego rozwoju zawodowego, czerpiącego przede wszystkim z bezustannej praktyki zawodowej. Oczywiście dobrą makijażystką może zostać wyłącznie osoba interesująca się światem mody i wizażu, posiadająca wyczucie smaku i estetyki, pozwalające na opracowywanie makijażu dostosowanego do okoliczności i warunków pogodowych, etc.


WARUNKI PRACY

Zawód makijażystki wiąże się często z nienormowanym czasem pracy, dojazdem do klienta, etc. Przed przystąpieniem do pracy makijażysta przeprowadza analizę upodobań klienta, warunków atmosferycznych i okoliczności do których dana realizacja ma być dostosowana.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Makijażyści mogą zdecydować się na samozatrudnienie, oferując usługi dla osób indywidualnych, z dojazdem do ich miejsca zamieszkania. Mogą także szukać zatrudnienia w salonach kosmetycznych, salonach wizażu, na pokazach mody, w teatrach, a nawet na planie filmowym.


ZAROBKI

Zarobki makijażysty są ściśle uzależnione od umiejętności, doświadczenia i miejsca zatrudnienia. Pensja makijażystki zatrudnionej w salonie rozpoczyna się od kwoty 1600 złotych brutto.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Makijażystka

zobacz więcej ofert pracy dla Makijażystka