Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Masażystka / Masażysta

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Masażysta jest zawodem, który możemy zaliczyć do grupy zawodów medycznych. Osoba zatrudniona w tym charakterze wykonuje masaże lecznicze, zlecane przez lekarza prowadzącego, masaże regenerujące dla sportowców lub inne, przy pomocy sprzętów mechanicznych, ręcznie lub w środowisku wodnym. Masaże odbywają się zazwyczaj w placówce publicznej lub prywatnej, w której masażysta został zatrudniony, w domu klienta, lub obiekcie sportowym, w przypadku masaży dla sportowców zawodowych. Wielokrotnie masaże, wykonywane przez wykwalifikowanego masażystkę lub masażystkę, są przepisywane w charakterze terapii leczniczej przez lekarza specjalistę, lub fizjoterapeutę. Masażysta odpowiednio wykwalifikowany posiada wiedzę, pozwalającą na dobór odpowiednich narzędzi i technik masażu w odniesieniu do indywidualnych potrzeb i warunków pacjenta.


WYMAGANIA

Pierwszym czynnikiem istotnym w procesie rekrutacji na stanowisko masażysty w instytucjach zdrowia publicznego i prywatnych gabinetach jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji, pozyskanych w szkole pomaturalnej lub na studiach, ewentualnie w trakcie kursów specjalistycznych. Doświadczenie w pracy w tym charakterze będzie dodatkowym atutem, w przypadku masażystów sportowych preferowane są osoby wyspecjalizowane w masażach skierowanych do sportowców, uprawiających określone dyscypliny. Osoby zainteresowane pracą w tym zawodzie muszą odznaczać się szczególnymi cechami personalnymi – przede wszystkim ponadprzeciętną cierpliwością, komunikatywnością, nastawieniem na zadowolenie i dobre samopoczucie pacjenta.


WARUNKI PRACY

Jak wcześniej wspomniano, miejscem pracy masażysty lub masażystki może być gabinet należący do publicznej jednostki opieki zdrowotnej, gabinet prywatny, często zintegrowany z działalnością fizjoterapeutyczną, lub, w przypadku prywatnych masażystów, dom pacjenta, względnie obiekt sportowy w przypadku masaży przeznaczonych dla sportowców.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby trudniące się tym zawodem, są poszukiwane przez państwowe i prywatne jednostki opieki zdrowotnej. Osoby zainteresowane pracą w zawodzie mogą zdecydować się także na prywatną praktykę.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku utrzymują się na poziomie od 1500 do 2000 złotych netto miesięcznie.