Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Merchandiser

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Merchandiser to osoba, której głównym zadaniem jest organizacja ekspozycji produktów na wystawach sklepowych. Na podstawie pozyskanych od klientów sugestii i własnego doświadczenia proponuje im w formie szkicu lub wizualizacji cyfrowej schemat rozmieszczenia konkretnych produktów w przestrzeni sklepowej. Do zadań merchandisera należy realizacja projektu, a także demontaż instalacji po upływie czasu w jakim miała funkcjonować. Proces przygotowania do wdrożenia instalacji obejmuje także analizę planu danego pomieszczenia lub przestrzeni, rozplanowanie cen i dodatkowych informacji o produkcie, oraz zorganizowanie potrzebnych materiałów dekoracyjnych.


WYMAGANIA

Kandydatom na stanowisko merchandisera nie stawia się zazwyczaj konkretnych, sprecyzowanych wymogów formalnych, w tym przypadku najbardziej istotna okazuje się kreatywność i umiejętność myślenia przestrzennego. Zazwyczaj obowiązkowe jest posiadanie aktualnej książeczki Sanepidu z ważnymi badaniami lekarskimi, zwłaszcza w przypadku ekspozycji zawierających produkty spożywcze. W każdym wypadku wymagane jest także odbyte szkolenie BHP, ewentualnie gwarantuje je pracodawca. Osoby zatrudniane w charakterze merchandisera zazwyczaj legitymują się wykształceniem średnim.


WARUNKI PRACY

Merchandiser przebywa w godzinach pracy głównie w przestrzeniach sklepowych, na których znajdują się aranżowane przez niego ekspozycje. Większość konsultacji i formalności odbywa się bezpośrednio z klientem lub drogą telefoniczną. Merchandiser może liczyć na normowany czas pracy oraz tradycyjną umowę ze stałą pensją miesięczną.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko merchandisera jest obecne niemal w każdym centrum handlowym, supermarkecie, a także w mniejszych sklepach, których właścicielom zależy na atrakcyjnej oprawie oferowanego przez nich towaru. Także firmy, promujące swoje dobra na różnorodnych wystawach chętnie sięgają po pomoc profesjonalistów. Oferty tego typu pracy najczęściej znaleźć można w komercyjnych agencjach.


ZAROBKI

W zależności od miejsca zatrudnienia stawki wahają się od 5 do nawet kilkunastu złotych za godzinę. W supermarketach oferowane pensje są najniższe, jednak ekspozycja jest aktualizowana stosunkowo często, co wpływa na ostateczny rezultat finansowy. Najwyższe zarobki oferowane są natomiast przez firmy, organizujące wystawy swoich produktów.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Merchandiser

zobacz więcej ofert pracy dla Merchandiser