Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Content Manager

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Content manager jest osobą zaangażowaną w opracowywanie i przygotowywanie zawartości witryny internetowej począwszy od warstwy tekstowej, poprzez grafikę i zdjęcia, na rozkładzie podstron skończywszy. Osoba zatrudniona na tym stanowisku współpracuje ściśle z pozostałymi podmiotami uczestniczącymi w tworzeniu strony www; copywriterami, grafikami, webmasterami, etc. Content manager jest odpowiedzialny za finalną zawartość witryny, jej dopasowanie do indywidualnych preferencji klienta, upodobań grupy docelowej do której będzie ona skierowana, tematyki której dotyczy i najwyższych standardów jakościowych. Siła przekazu strony internetowej zależy ściśle od jej jakości, umiejętnego dopasowania elementów, treści i rozkładu grafiki – stąd osoby posiadające adekwatne zdolności w tym zakresie są niezwykle potrzebne w procesie kreacji witryn www.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu content managera jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia technicznego, pozyskanego w ramach kierunku informatyka lub podobnego. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na praktyczne doświadczenie kandydatów, pozyskane przez nich w pracy na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków. Oczywiście osoby zainteresowane objęciem tego stanowiska muszą odznaczać się doskonałą znajomością obsługi komputera, języków tworzenia stron www, orientacją w najnowszych trendach i standardach, którą kierować się będą w wykonywaniu codziennych obowiązków.


WARUNKI PRACY

Praca Content managera odbywa się w przeważającej części za pośrednictwem komputera, osoba obsadzona na tym stanowisku kontaktuje się także ze wszystkimi podmiotami uczestniczącymi w realizacji danego projektu.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w tym charakterze stwarzają liczne firmy zajmujące się tworzeniem stron www.


ZAROBKI

Średnie zarobki Content managera określane są na poziomie 4500 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Content Manager

zobacz więcej ofert pracy dla Content Manager