Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Konsultant Medyczny

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Konsultant Medyczny to osoba, która odpowiedzialna jest za przekazanie informacji o produkcie i jego funkcjonowaniu w środowisku medycznym oraz dba o wysoki poziom sprzedaży. Do głównych obowiązków pracownika tego należy: naukowa promocja produktu firmy, współpraca ze środowiskiem medycznym i farmaceutycznym (nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów). Poza tym, dba o realizację planów sprzedaży, organizuje targi, konferencje, spotkania, sympozja naukowe dla lekarzy, a także kreuje dobry wizerunek firmy i przygotowuje analizy i raporty ze sprzedaży.


WYMAGANIA

Konsultant Medyczny powinien mieć wykształcenie wyższe medyczne, farmaceutyczne lub pokrewne (nauki biologiczne, chemiczne), znać dobrze j. angielski i obsługę komputera (MS Office, Internet Explorer) oraz posiadać prawo jazdy kat. B. Mile widziana jest ogólna wiedza medyczna, doświadczenie handlowe, znajomość technik sprzedaży i doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z ludźmi. Osoba zajmująca to stanowisko powinna też cechować się, m.in.: wysoko rozwiniętymi umiejętnościami negocjacyjnymi i interpersonalnymi, komunikatywnością, kreatywnością, samodzielnością, a także bardzo dobrą organizacją pracy, zdolnością podejmowania szybkich decyzji oraz umiejętnością planowania i osiągania zamierzonych celów.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy jest firma - biuro oraz praca w terenie - spotkania z klientami. Jest to praca samodzielna, pod nadzorem. Zawód wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące. Czas pracy zazwyczaj nienormowany. Pracownik ma możliwość doskonalenia wiedzy i kompetencji. Istnieje możliwość awansu zawodowego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Konsultant Medyczny może być zatrudniony, np.: w firmach produkujących produkty ortopedyczne, farmaceutyczne oraz w koncernach farmaceutycznych.


ZAROBKI

Wynagrodzenie specjalisty konsultanta medycznego zależy przede wszystkim od prestiżu firmy, położenia geograficznego zakładu pracy oraz wyników sprzedaży pracownika. Średnie zarobki kształtują się w granicach 3 tys. zł - 7 tys. zł i wyżej + prowizja. Wśród innych dodatków są, m.in.: telefon komórkowy, szkolenia, samochód, pakiet socjalny.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Konsultant Medyczny

zobacz więcej ofert pracy dla Konsultant Medyczny