Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Pracownik Sezonowy

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Praca sezonowa z uwagi jej charakter nie jest łatwa do zamknięcia w sztywnych ramach. Może ona bowiem dotyczyć wielu zajęć i czynności, a najistotniejszym czynnikiem określającym ją jest czas jej występowania. Jak sama nazwa wskazuje, praca sezonowa zależna jest od okresu – sezonu – i wykonywana jest przez część roku, w której występuje zwiększone zapotrzebowanie na siłę roboczą.


WYMAGANIA

 

W przypadku wielu prac sezonowych wymaganiami mogą okazać się wyłącznie chęci do pracy, sumienność i nastawienie na realizację zadań. Są to w większości prace niewymagające określonego wykształcenia, lecz odpowiedniego podejścia, lub takie, do wykonywania których wystarczy przejść szkolenie lub instruktaż.

Pracownicy sezonowi, podobnie jak inni pracownicy zatrudnieni na czas określony, powinni przejść badania lekarskie lub badania sanitarno-epidemiologiczne i zaliczyć szkolenie z zakresu BHP.


WARUNKI PRACY

 

Warunki pracy związane są ściśle z typem zajęcia i branżą. W przypadku pracy w rolnictwie w znacznej części będzie to praca na otwartym powietrzu, dla pracowników w fabrykach miejscem pracy będą hale produkcyjne, w turystyce – hotele, miejsca wypoczynku czy restauracje.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Możliwość zatrudnienia pracowników sezonowych wykazuje wiele branż. Wśród tych oferujących znaczące zapotrzebowanie w zakresie pracy sezonowej wymienia się najczęściej: rolnictwo (praca przy zbiorach owoców i warzyw), turystykę (hotelarstwo, gastronomia, rozrywka, kempingi i miejsca wypoczynkowe, praca na statkach wycieczkowych i promach), praca fizyczna w fabrykach, w przetwórstwie, na budowach i przy remontach, praca w handlu (np. w okresach świątecznych do pakowania prezentów czy sprzedaży karpia).


ZAROBKI

 

Zarobki ściśle powiązane są z wykonywanym zajęciem. Często są bardziej atrakcyjne niż w przypadku pracy stałej, co ma skusić chętnych. W wielu przypadkach zarobki bezpośrednio zależą od przepracowanych roboczogodzin lub osiągniętego wyniku. Zaczynają się od kilku–kilkunastu złotych na godzinę, ale potrafią być i wielokrotnie wyższe, gdy związane są z napiwkami czy innymi dodatkami.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Pracownik Sezonowy

zobacz więcej ofert pracy dla Pracownik Sezonowy