NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Monter Instalacji Telekomunikacyjnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Monter instalacji telekomunikacyjnych, jak sugeruje już sama nazwa stanowiska, zajmuje się montażem, konserwacją, serwisowaniem i kontrolowaniem poprawnego funkcjonowania instalacji telekomunikacyjnych na podległym obszarze. Do obowiązków osoby obsadzonej na tym stanowisku może należeć wykonywanie różnorodnych instalacji poczynając od anten i połączeń kablowych w mieszkaniach abonentów, poprzez linie kablowe, światłoczułe, linie specjalne, tranzytowe, etc., na współpracy przy budowie tras teletechnicznych kończąc. Monter instalacji telekomunikacyjnych sprawuje także nadzór nad poprawnym funkcjonowaniem instalacji znajdujących się w rejonie jego działania, w poszukiwaniu ewentualnych nieprawidłowości, które niweluje w miarę ich zakresu samodzielnie, lub jako członek większego personelu technicznego.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu montera instalacji telekomunikacyjnych jest ukończenie jednej ze szkół zawodowych lub techników na kierunku monter sieci i urządzeń telekomunikacyjnych, lub podobnym. Dalszą możliwością doskonalenia zawodowego jest ukończenie kierunku telekomunikacja na jednej z wyższych uczelni technicznych. Potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na posiadane przez kandydata doświadczenie, oraz praktyczne zdolności manualne i wiedzę z zakresu obsługi, montażu i serwisowania poszczególnych urządzeń telekomunikacyjnych. Cechy personalne, pozwalające na efektywną pracę w zespole będą w tym przypadku dodatkowym atutem.


WARUNKI PRACY

Monter instalacji telekomunikacyjnych przeprowadza prace montażowe, serwisowe i konserwacyjne w terenie jemu przydzielonym przemieszczając się pomiędzy poszczególnymi lokacjami służbowym samochodem.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia na tym stanowisku stwarzają liczne firmy telekomunikacyjne na terenie całego kraju.


ZAROBKI

Zarobki na stanowisku montera instalacji telekomunikacyjnych rozpoczynają się od kwoty 1500 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Monter Instalacji Telekomunikacyjnych

zobacz więcej ofert pracy dla Monter Instalacji Telekomunikacyjnych