Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. technicznych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Specjalista ds. technicznych to osoba posiadająca szeroką wiedzę oraz doświadczenie pozwalające na obsługę oraz wsparcie dla całokształtu procesów związanych z techniczną stroną funkcjonowania danej instytucji lub firmy. Odpowiada on za utrzymanie placówek, budynków czy urządzeń oraz reagowanie w sytuacjach, gdy wymagają one interwencji awaryjnych i naprawczych. Jego zadaniem jest utrzymanie pełnej sprawności i gotowości eksploatacyjnej w każdym czasie. Odpowiada on za bieżące planowanie i realizację zadań zabezpieczających urządzenia lub miejsce, prowadzi rejestrację oraz dokumentację techniczną, zapewniając jej kompletność i aktualność. Do jego zadań należy także inicjowanie dodatkowych prac służących poprawie jakości oraz bieżąca obsługa i wsparcie dla pozostałych pracowników.


WYMAGANIA


Wśród kandydatów na to stanowisko preferowane jest wykształcenie techniczne o profilu zbliżonych do budowlanego, elektronicznego, elektrycznego czy sanitarnego. Bezwzględnie wymagane są wiedza techniczna oraz doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Specjalistę ds. technicznych charakteryzować powinna bardzo dobra organizacja pracy oraz sumienność. Mile widziana jest umiejętność czytania dokumentacji technicznej oraz praktyczna znajomość prawa budowlanego.


WARUNKI PRACY


Warunki pracy specjalisty ds. technicznych wiążą się z firmą lub przedsiębiorstwem, w którym pracuje. Specyfikacja miejsca determinuje charakter obowiązków i ogół działań. Nie jest to praca przy biurku, choć i ta się zdarza. Wymiarem jego działania jest jednak cały obszar, który potrzebuje wsparcia technicznego.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Stanowisko funkcjonuje w większych firmach należących do różnych branż. Kwestią kluczową jest posiadanie i wykorzystywanie przez pracownika do swojej działalności zaawansowanego technicznie sprzętu, hal produkcyjnych czy budynków.


ZAROBKI


Zarobki większości osób pracujących na stanowisku specjalisty ds. technicznych wahają się pomiędzy 2300 zł a 3600 zł netto. Średnia pensja wynosi ok. 3100 zł na rękę, a wąska grupa najlepiej opłacanych może liczyć na zarobki sięgające 6000 zł.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. technicznych

zobacz więcej ofert pracy dla Specjalista ds. technicznych